2024. augusztus 5., hétfő
ÚSZÁS

A Velika Kikinda ismét tarolt a Delfin-kupán

A hétvégén Adán nemzetközi versenyt rendeztek 230 részvevővel

Az adai strandfürdőben a szombati 27. Delfin-kupán 12 hazai és külföldi egyesületből 230 utánpótláskorú és felnőtt úszó versenyzett 50 méteres pillangó-, mell-, gyors- és hátúszásban, valamint 4×50 méteres vegyes váltóban. Az összesített eredmények alapján a nemzetközi versenyt a Velika Kikinda csapata nyerte meg, amelynek úszói 17 arany-, 9 ezüst- és 5 bronzérmet szereztek. A második helyen a szabadkai Spartacus végzett, a kenyai úszócsapat lett a harmadik. A házigazda adai Delfin Úszóklub a hatodik helyet szerezte meg.

A szervezők az idei kupán a Mirko Korovljev-emlékfutamnak a férfi 50 méteres pillangóúszást jelölték ki a 19 évesek és idősebbek korosztályában. Az emlékfutamot Tóth Ádám adai úszó nyerte meg. A versenyen megválasztották a Delfin-kupa legjobb úszóit, aki a nők mezőnyében Minja Balint (2009) lett, a férfiak között Veljko Karanović (2006), mindketten a Velika Kikinda versenyzői.

Berec Csaba, Ada Község Sportszövetségének elnöke nyitotta meg a kupát, Radovan Tešić, a Delfin Úszóklub elnöke pedig sajnálattal jegyezte meg, hogy a romániai és a szlovákiai úszóklubok végül lemondták a részvételt. „Mindent megteszünk, hogy jövőre is megszervezzük a Delfin-kupát. Két év múlva pedig szeretnénk megünnepelni az egyesület fennállásának 30. évfordulóját. Az idei évtől már télen is edzünk az adai strandfürdő fedett medencéjében, valamint nyár folyamán több alkalommal tartunk úszóiskolát a kisgyerekeknek Nagy Nóra, Győri Inesz, Jelena Vlanikolin és Tamara Tešić Adamov edző vezetésével. Az idősebb úszók lassan távoznak a klubból, ezért a télen új generációval kezdtük meg a munkát. A Delfin-kupa versenyszámaira az egyesületünk 25 úszót nevezett be, valamint 30 kezdő úszónk versenyzett a futamok előtt, akik ezért ajándékcsomagot kaptak” – nyilatkozta a klubelnök.

Az adai Delfin Úszóklub versenyzői (Fotó: Rusák Hajnalka felvétele)

A Delfin-kupa győztesei, fiúk, 50 m pillangó – Tóth Ádám (Delfin), Veljko Karanović (Velika Kikinda), Marko Protić (VK), Mihajlo Tomić (VK), Sulc Márk (Spartacus Prozivka), Luka Bubulj (VK), Kostja Soldatov (Spartacus). Lányok, 50 m pillangó – Kristina Miličić (VK), Teodora Stančić (VK), Hóli Anna (Rajtkocka, Zenta), Sara Stipić (Spartacus), Fekete Hajnal (Rajtkocka), Tara Mladenović (Delfin). Fiúk, 50 m hát – Matija Tornjanski (VK), Lajkó Lénárd (Rajtkocka), Ivan Markov (VK), Uroš Milićević (VK), Luka Popović (Spartacus). Lányok, 50 m hát – Győri Inesz (Zenta), Anja Skenderović (Spartacus), Ruth Linkvist (Kenya), Csiszár Adél (Spartacus Prozivka), Hóli Virág (Rajtkocka), Fekete Hajnal (Rajtkocka), Elena Samouković (Spartacus Prozivka). Fiúk, 50 m mell – Török Szabolcs (Delfin), Körmendi Igor (Spartacus), Mihajlo Petrov (Zenta), Aleksandar Milutinov (VK), Elijah Luusa (Kenya), Kostja Soldatov (Spartacus). Lányok, 50 m mell – Csábi Krisztina (Zenta), Teodora Stančić (VK), Isabella Popat (Kenya), Sara Stipić (Spartacus), Milica Tarbuk (Swim Star, Óbecse), Nikolija Crnogorac (Spartacus). Fiúk, 50 m gyors – Tóth Ádám (Delfin), Veljko Karanović (VK), Matija Tornjanski (VK), Kuszinger András (Harkány), Oleg Baćović (Spartacus), Elijah Luusa (Kenya), Kis Teodor (Swim Star). Lányok, 50 m gyors – Kristina Miličić (VK), Anja Skenderović (Spartacus), Minja Balint (VK), Isabella Popat (Kenya), Kovács Luca Heléna (Spartcus), Magdalena Dražić (Proleter), Elena Samouković (Spartacus Prozivka). 4×50 m vegyes váltó, férfiak: Velika Kikinda. Nők: Velika Kikinda.

Nyitókép: Radovan Tešić, Veljko Karanović, Tóth Ádám, Minja Balint és Berec Csaba az eredményhirdetésen (Fotó: Tamara Tešić Adamov felvétele)