Fennállásának 140. évfordulójáról emlékezett meg pénteken este a Zenta Atlétikaklub. A tartomány egyik legrégibb egyesülete 1882-ben alakult meg, a kerek évszám alkalmából és tekintettel a gazdag múltra, a teljes klubtörténelmet felölelő könyv jelent meg A zentai atlétika 140 éve címmel a zentai sport történetének lelkes krónikása, Táborosi László tollából.
A klubhelyiségekben megtartott összejövetel egyben tisztújító közgyűlés is volt, amelyen a tagság egyhangúlagos döntéssel Erős Norbertet bízta meg az elnöki tisztség betöltésével.
Az eseményen – amelyet jelenlétükkel megtiszteltek a tartományi sporttitkárság, a Szerbiai, valamint a Vajdasági Atlétikaszövetség képviselői is – megjutalmazták a klub minden idők legjobb versenyzőit. A női mezőnyben a megtisztelő cím Világos Adrianát, az Eb-ezüstérmes gerelyhajítót illette meg, a férfiaknál pedig ifj. Eperjesi László kalapácsvetőt. A zentai atlétika 140 éve című reprezentatív kiadvány bemutatása után – ami a szerző 45. könyve a helyi sport történetének témájában – elhangzottak a jövőre vonatkozó tervek is, melyek között a legégetőbb kérdés talán a futópálya felújítása, hisz az eddigi a csaknem 45 év alatt szinte teljesen használhatatlanná vált, amiért Zentán már nem rendezhetők hazai rangú versenyek sem.
Elutasították Pistorius kérelmét
Elutasította Oscar Pistorius dél-afrikai paralimpikon kegyelmi kérvényét a börtön független kegyelmi bizottsága. A jelenleg 36 éves atlétát barátnője egy évtizeddel ezelőtti meggyilkolásáért 2016-ben jogerősen elítélték, jelenleg 13 éves börtönbüntetését tölti. A dél-afrikai büntetés-végrehajtási minisztérium közleménye szerint Pistorius kegyelmi kérvényét azért utasították el, mert még nem töltötte le azt a minimálisan kötelező büntetési időszakot, amelyet követően szabályosan benyújtható kegyelmi kérvénye; erre leghamarabb 2024 augusztusában lesz lehetősége. Az elítélt ügyvédei arra hivatkoztak, hogy Pistorius idén letöltötte kiszabott börtönbüntetése felét. A szénszálas műlábai miatt csak „Szárnyas fejvadászként” ismert atléta a világszerte kiemelt érdeklődéssel követett büntetőpere során drámai gyorsasággal veszítette el köztiszteletnek örvendő, világhírű paralimpikon státusát, és 2016-tól kezdve már csak „bíróság által elítélt gyilkosként” emlegették a nemzetközi sajtóban.
Etióp siker a férfiaknál, kenyai a nőknél
A férfiak versenyében az etióp Abeje Ayana, míg a nőknél a kenyai Helah Kiprop diadalmaskodott a vasárnapi párizsi maratonon. Ayana 2:07:15 órás idővel győzött, csaknem 20 másodperccel megelőzve másodikként végző honfitársát, Guye Adolát. A harmadik helyen a kenyai Josphat Boit ért célba. A nőknél Kiprop óriási hajrával, 2:23:19 órás idővel nyert a 42,195 kilométeres klasszikus távon, a célvonalat 24 századmásodperccel hamarabb átlépve, mint a másodikként végző etióp Atalel Anmut. Harmadikként a szintén etióp Fikrte Wereta zárt.
Nyitókép: Világos Györgyi, Táborosi László, Világos Adriana és Erős Norbert (Tóth Tibor felvétele)