2024. július 16., kedd
VÍZILABDA – U18-AS VB, BELGRÁD

Összejött az álomdöntő

Mint ahogy azt sejteni lehetett, a szerb fővárosban zajló korosztályos világbajnokság döntőjébe Szerbia és Magyarország jutott. A magyarok a harmadik negyedben vitték dűlőre a dolgot a spanyolok ellen, a házigazdák meccsén viszont tágra nyílt szemekkel figyelhettük az első perceket, mert a hollandok 4:0-ra elhúztak, a szerbek erejét viszont hűen tükrözi, hogy az első negyed utolsó 80 másodpercében 4:3-ra szépítettek. Az öt gólig jutott Nikola Kojić-féle gárda szintén a harmadik negyedben, szintén 5:2-es eredménnyel döntötte el a dolgokat, az egyébként történetük legjobb és megérdemelt eredményüket felmutatott hollandok egyszerűen nem bírták már az utolsó perceket.

A 15. helyért: Brazília–Dél-Afrika 12:7. A 13. helyért: Törökország–Új-Zéland 12:11. A 11. helyért: Ausztrália–Kazahsztán 22:3. A 9. helyért: USA–Kanada 23:6. Az 5–8. helyért: Olaszország–Görögország 19:15, Horvátország–Montenegró: 11:7. Elődöntő: Magyarország–Spanyolország 10:7, Szerbia–Hollandia 11:7.

A Budapesten zajló BENU-kupán Magyarország könnyed győzelmet (21:10) aratott Japán felett, s ezzel gyakorlatilag megnyerte a tornát, a versenynap másik meccsén a japánoktól kikapott hollandok 12:10-re legyőzték a franciákat.