A klub fennállásának 75. évében a legjobb idényt tudja maga mögött az újvidéki Vojvodina. Második helyen végeztek a kupában és a bajnokságban is, világos a számukra egyelőre utolérhetetlen Partizan mögött, csak a belgrádi pólósok előzték meg őket az Interligában is, ahol egyenrangú riválisai voltak a magyar együtteseknek, a messzemenően legértékesebb eredmény azonban a 16 közé jutás az Euroligában. Az újvidéki vízilabdaklub az idényzárást a közgyűlésük elnöke, Živan Cvetićanin víkendházában ünnepelte meg egy társas délutánnal, ahol a tulaj szerény második hajlékát a Vojvodina nyári lakosztályának nevezte, és jelezte, hogy a jubileum központi ünnepsége ez nemzetközi torna lesz, amelyről azonban egyelőre nem lehet részleteiben is szólni.
Annál közvetlenebb volt Zoran Vučković, a klub igazgató bizottságának elnöke, aki elsősorban a távlatokról szólt. Szerinte a Vojvodina előtt két út áll. Az egyik, megismételni az idényt, a másik pedig fejlődni. Szerinte ez azt jelenti, hogy még inkább közelíteni kell a Partizanhoz, valamivel többet mutatni az Euroligában és nemcsak az utánpótlás nevelésével törődni, hanem még egy klubot alapítva, annak játéklehetőséget is nyújtani. Feltehetően Novi Sad néven indítanak klubot, amely alulról kezdeni a versenyzést, s amely célja, hogy stabil I.B ligás legyen.
A másik lehetőség az lenne, hogy a legjobb ifiket más klubokba adják, mint eddig is, ami azonban Kolja Lazor sportigazgató szerint nem a legkedvezőbb megoldás.
– Az ifik nálunk egy fajta munkához szoktak, s nem szívesen adjuk őket más kezébe. A legjobb, hogy itt maradjanak, a Vojvodina edzőivel folytassák, s ne kelljen azzal törődnünk, hogy a ŽAK, a Šabac, a Proleter vagy más együttesek soraiban kellő módon fejlődnek-e.
A Vojvodinában még egy terv érlelődik. Szinte bizonyos, hogy nemsokára női csapatot is szerveznek. Szerintük lenne kellő érdeklődés, a szakmunka szavatolt, a sósbarai medencén pedig eszményi feltételeket tudnak biztosítani.
– Óriási, minden eddigit felülmúló segítség volt, amikor megkaptuk öt évre a városon ugyan kívül eső, de edzésekre és meccsekre is megfelelő medencét. Azonnal növelni tudtuk a korosztályos csapatok tagságának létszámát, még biztosabb, hogy évről évre saját nevelésű új játékosokat kapunk, ami szavatolja a Vojvodina fennállását. Eddig sem panaszkodhattunk, hisz a Partizan csapatának felét most volt Vojvodina játékosok alkotják, s idén mi is négy pólóst adunk a válogatott keretébe. Tekintettel az elvárásokra van még egy tervünk, de erről majd az Európai Úszószövetség dönt. Őszre ugyanis meg szeretnénk szervezni az Euroliga egyik selejtező csoportját, s itthon bejutni újra a 16 közé – mondta Vučković.
Danilo Ikodinović klubigazgató feladatköre az anyagiak biztosítása. Szerinte a Vojvodina a kellemetlenül nehéz anyagi helyzet ellenére is nagyszerű munkát végzett, a legtöbb köszönet pedig a várost és a tartományt illeti, hisz segítségük nélkül az európai idényt nem lehetett volna ledolgozni. Ikodinovic biztos benne, hogy a kiváló eredmények megváltoztatják a viszonyt a klub iránt a lehetséges szponzorok részéről.
Dejan Stanojević edző szerint nagyon nehéz idény volt, hisz a Vojvodina pólósainak újdonság, hogy egy idényben 54 meccsük van, s annak is a nagy része nemzetközi jellegű. A Vojvodina rövid idő alatt rendkívül nagy utat tett meg, kis vidéki csapatból olimpikonokat nevelő klub lett, amelyből már a legnevesebb európai klubok is készülnek, ha összehozza őket a sorsolás. A Vojvodina stabil játékát az is alátámasztja, hogy két éve itthon már csak a Partizantól kaptak ki, a szűkös anyagiak velejárója viszont, hogy nehéz huzamosabb időn át megtartani a csapatot. Ebből a gárdából a nyáron csak ketten távoznak, Vukičević és Filipović centerek, így a Vojvodina erősítések után kénytelen nézni. Már leszerződtették a világ legtehetségesebb centerének tartott belgrádi Ubovićot, a tavalyi ifi vb legjobb játékosát, s valószínű, hogy lesz még egy két átigazolás a saját nevelésű ifiken kívül is.