2024. július 16., kedd
VÍZILABDA-EB, SPLIT

Fél negyed nem elég

Beigazolódtak azok a jóslatok, hogy a Splitben szereplő szerb férfi vízilabda-válogatottnak nagy gondjai lesznek a nyolcaddöntőben a franciák ellen. Dejan Savić legényei ugyanis az utolsó negyed derekáig hátrányban voltak, s bár egy pillanatban kiegyenlítettek, végül mégis kikaptak. Mindezért csak magukat okolhatják, mert nyolc emberelőnyből csak hármat használtak ki, s amikor a szövetségi kapitány figyelmeztetett arra, hogy a centerbe való bejátszás nem hozza meg a várt eredményt, hanem távolról lőjenek szabadabban, akkor jöttek a kapufák, ráadásul az utóbbi időszakban kiválóan védő Lazar Dobožanov most pocsék napot fogott ki, és 16 lövésből csak 6-ot tudott hárítani. Másik oldalon viszont elemében volt Hugo Fontani hálóőr, az ő mutatója 60,9 százalékos volt (14/23), de az utolsó Dušan Mandić-féle lövésnél nem volt különösebb dolga, mert a szerbek legjobbja 6 másodperccel a vége előtt egyszerűen fejbe találta. Savić gratulált a sokat fejlődött franciáknak, és csak annyit mondott, „nem lehet meccset nyerni úgy, hogy csak fél negyeden keresztül játszik jól a csapat”. A szerbek így most a legjobb esetben is csak a 9. helyen végezhetnek, amilyen rossz eredményre Eb-n nem volt példa 1927 óta, akkor végzett Jugoszlávia a 9. helyen… A következő ellenfél ma Hollandia lesz (13.30), Magyarország 15 órától játssza a negyeddöntőt Montenegróval.

A szerb lányok tegnap szálltak vízbe, és 12:9-re legyőzték Németországot, így ők a 9. helyen végeztek.

Eredmények, férfiak, nyolcaddöntő: Görögország–Izrael 22:9, Franciaország–Szerbia 10:9. Nők, a 11. helyért: Románia–Szlovákia 9:5. A 9. helyért: Szerbia–Németország 12:9.