A hétvégén ünnepelték Adán a női kézilabdaklub és a sportág 75 éves évfordulóját
Jelentős eseményt ért meg az adai Halász József Női Kézilabdaklub, illetve a helyi női kézilabdasport, amely szombaton ünnepelte 75 éves jubileumát. Ez alkalomból ünnepséget rendeztek és két mérkőzést játszottak az adai sportcsarnokban, ahol a Vajdasági Kézilabda-szövetség emlékplakettet adományozott a jubiláló, a tartomány és talán az egész ország egyik legpatinásabb női egyesületének. Az emlékplakettet Jovica Tulać, a szövetség magas rangú képviselője adta át Zoran Dragin klubelnöknek, aki pedig az egyesület arany-, ezüst- és bronzplakettjét és több tucatnyi köszönőlevelet adományozott a klub kiemelkedő játékosainak, sportmunkásainak, valamint a támogatóknak. Dragin köszöntőjében arra emlékeztetett, hogy az adai női kézilabdasport hetvenöt éves története során legalább 750 játékos űzte ezt a sportágat. Az ünnepségen az egyesület olyan kiváló játékosai vehettek át aranyplakettet, mint Galic Zita, aki többek között sokszoros válogatottsággal és világbajnoki címmel is büszkélkedhet, valamint játékostársa, Đurović Margit, aki 20 éven át volt a csapat kapitánya és edzője, illetve az egykori klubelnök Časlav Đurović és Lehócki Ferenc edző. Az ezüstplakettet a klub következő kiválóságai kapták: Laura Mikušak, Dušanka Vučurović, Dobai Tanja, Stanimirović Márta, Öreg Ildikó, Szőke István, Sterbik István és Zoran Dragin. A bronzplakettet pedig Nevenka Kőszegi és Bajúsz József vehette át. A támogatók közül aranyplakettet kapott az adai Halász József Mezőgazdasági Kombinát, az adai önkormányzat, az adai Laguna vendéglő és a Tartományi Sport- és Ifjúsági Titkárság, míg ezüstplakettet vehetett át az újvidéki Biztosítási és Viszontbiztosítási Rt. képviselője, bronzplakettet pedig az adai Mlinprodukt malomipari cég, a moholi Idősek Otthona és az adai kábeltévé.
Az adai női kézilabdasport története 1934-ben kezdődött el, hallhattuk az ünnepségen felolvasott történeti visszatekintésből, illetve olvashattuk és láthattuk a klub által kiadott színes, képekkel illusztrált alkalmi kiadványban. Ekkor alakult meg a helyi labdarúgóklub keretében Kék Csillag néven a hazenacsapat, ami a kézilabda egyik elődjének számító játékot játszotta. Az adai női csapat az elsők között jött létre, és 1935-től a második világháború kitöréséig szerepelt az országos bajnokságban. Ezt követően 1946-ban alakult a kezdetben hazenát, majd nagypályás kézilabdát játszó Bratstvo, amely 1947 és 1957 között kétszer megnyerte a vajdasági és egyszer a szerbiai bajnokságot. A kispályás kézilabda története 1958-ban kezdődött a Galeb megalakításával, amely 1970-ben Potisjera, majd később Halász Józsefre változtatta a nevét. Az adai női kézilabda aranykorát az 1970 és 1990 közötti időszakban élte. Ebben az időszakban a legtömegesebb az egyesület játékosállománya. A Halász József felnőttcsapata a legjobbak között szerepelt az I. szövetségi ligában, valamint több játékosa tagja volt a korosztályos és szeniorválogatottnak is. 1984-ben a felnőttcsapat megnyerte a vajdasági Tito marsall kupát és jogot szerzett a záróküzdelmekben való részvételre. A pionírcsapat 1982-ben és 1983-ban tartományi bajnok lett, az ifjúsági csapat pedig részt vett a vajdasági bajnokság záróküzdelmeiben. A 90-es években a korosztályos csapat jugoszláv ifjúsági bajnokságot nyert. Az elmúlt években megújult az adai női kézilabda, az egyesületben mostanság több mint 150 kézilabdázó játszik a legkisebbektől a felnőttekig. A Halász felnőttcsapata jelenleg a II. ligában szerepel.
A jubileumi műsor a serdülő lányok bemutatkozó mérkőzésével kezdődött, majd a díjkiosztót követően a felnőttcsapat lépett pályára a nagybecskereki Proleter ellen. A barátságos meccset a vendégcsapat nyerte meg 26:34 arányban.