2024. október 6., vasárnap

Magyar vereség a rajton

Szerbia csak egy góllal nyert Algéria ellen – FÉRFI KÉZILABDA VB – SVÉDORSZÁG
A szegedi Katzirz Dávid az izlandi védők gyűrűjében

Magyarország válogatottja vereséggel mutatkozott be a Svédországban csütörtökön kezdődött 22. kézilabda-világbajnokságon, miután a B csoport első mérkőzésén a 14:11-re elveszített első félidő után végül 32:26-ra kikapott Izlandtól. Az északiak az egész mérkőzésen jobbak voltak Mocsai Lajos tanítványainál, s egy pillanatig sem volt kérdőjeles, hogy ki nyeri a találkozót, amelyen a magyar válogatott mindössze egyszer vezetett (1:0), utána azonban az izlandiak akarata érvényesült, s ha nincs Mikler Roland, aki több bravúrt is bemutatott, akkor a vereség még súlyosabb is lehetett volna.

Szerbia válogatottja a félidőben 13:9-re vezetett Algéria ellen, ám a második játékrész közepén 17:12-es vezetés után Veselin Vuković tantíványai csak egy, az ellenfél játékosai hét gólt dobtak, s átvették a vezetést (18:19). A folytatásban felváltva estek a gólok, s 24:24-ig fej-fej mentek a csapatok, s a végén a rutin döntött: Prodanović átemelésére az algériaik nem tudtak válaszolni, legeredményesebb játékosuk, Berkusz próbálkozását Stanić hárította, így Szerbia minimális arányban nyert az előző világbajnokság 19. helyezettje ellen. A szerb csapat legjobbja Marko Vujin volt hat góllal.

Eredmények, A csoport: Franciaország–Tunézia 32:19, Németország–Egyiptom 30:25, Spanyolország–Bahrein 33:22.

B csoport: Izland–Magyarország 32:26 (14:11), Norvégia–Japán 35:29.

C csoport: Szerbia–Algéria 25:24, Horvátország–Románia 27:21, Dánia–Ausztrália 47:12.

D csoport: Svédország–Chile 28:18, Dél-Korea–Argentína 25:25, Lengyelország–Szlovákia 35:33.

A hétvégi program, szombat, B csoport: Norvégia–Magyarország (16.30, Sport1), Japán–Ausztria (18.45), Brazília–Izland (21.00).

D csoport: Chile–Dél-Korea, Szlovákia–Svédország (18.15, Sport1), Argentína–Lengyelország.

Vasárnap, A csoport: Bahrein–Németország, Tunézia–Spanyolország (17.30, Sport1), Egyiptom–Franciaország.

C csoport: Ausztrália–Szerbia (18.00, SZRTV2), Algéria–Horvátország (20.00, HRT2), Románia–Dánia (20.15).