2024. október 6., vasárnap

Hullámos pálya, magyar győzelem

Szerbia nyolc góllal veszített Dániától - 22. FÉRFIKÉZILABDA-VB
Mocsai Tamás hat gólt lőtt, de ha kellett, a védekezésből is kivette a részét (fotó: Reuters)

A magyar férfi válogatott megszerezte második győzelmét a Svédországban zajló világbajnokság B csoportjában, miután hétfőn tizenkét góllal legyőzte Brazíliát. A brazil együttes a 2009-es vb-n egyszer került a figyelem középpontjába, amikor a D csoport harmadik fordulójában 32:30-ra legyőzte Szerbiát. Azt a győzelmet leszámítva a brazilok semmi érdemlegeset nem produkáltak, s végül a 24 csapatos vb-n a 21. helyet szerezték meg.

A Magyarország–Brazília-találkozón – amelyre nem sikerült pályát rendbe tenni a kezdésre, ugyanis három napja még jégkorongmérkőzést rendeztek, és a lefektetett borítás hullámos volt – a dél-amerikaiak 1:0-ra, 2:1-re és 3:2-re vezettek, utána azonban a magyar csapat fordított, s a huszadik percig állandósította a 2-3 gólos előnyt, ami a félidő végéig hét gólra nőtt (18:11). A folytatásban sem változott a játék képe, a magyar játékosok különösebb megerőltetés nélkül lőtték a gólokat, így a vége 36:24 lett. Öt perccel a vége előtt, az utolsó időkérésnél Mocsai Lajosnak már csak egy kérése volt a fiúkhoz: legyen a vége igazi örömjáték... A mérkőzés legjobbja Harsányi Levente lett, aki 10 gólt lőtt, ebből 3-at hétméteresből. Az egyetlen gond Ilyés Ferencnek a piros lapja lehet, akit a 49. percben állítottak ki a játékvezetők. Az átlövő a 49. percben ütközött Bortolinivel, akinek vérzett a szája. A lassításból szándékosságot nem lehetett felfedezni, s remélhetőleg a fegyelmi bizottság sem bünteti Ilyést egy meccses eltiltással.

A brazilok elleni győzelemből messzemenő következtetéseket nem szabad levonni, hiszen a Japán elleni, ma 17 órakor kezdődő mérkőzés sokkal nehezebb lesz. Az ázsiaiak a 2. fordulóban három góllal nyertek Ausztria ellen, s az első fordulóban sem vallottak szégyent, hiszen 35:29-re veszítettek Norvégiától.

Szerbia férfi válogatottja az első félidő végéig tartotta a lépést Dániával, utána azonban az északiak erőnléti felkészültsége dominált s végül magabiztos, 35:27 arányú győzelmet arattak.

Linköping: Magyarország–Brazília 36:24 (18:11)

Cloetta Center, 1000 néző, vezették: Nikolić és Stojković (Szerbia).
Magyarország: Fazekas, Mikler (kapusok), Császár 4, Gál 3, Gulyás, Harsányi 10/3, Ilyés 3, Iváncsik G., Iváncsik T., Katzirz 1, Lékai, Mocsai T. 6, Nagy K. 2, Schuch 1, Törő 3, Zubai 3.
Brazília: Nascimento, Tercariol, Vasconcelos (kapusok), Bonfim, Bortoloni 6/3, Cardozo 4, Chiuffa, Kojoroski, Oliveira 1, Pacheco 1, Pires 2, Pozzer, Ribeiro 2, Santos 2, Teixeira 4, Tupan 2.
Hétméteresek 4/3, illetve 3/3
Kiállítások: 8, illetve 8 perc

Eredmények, A csoport, 2. forduló: Bahrein–Németország 18:38, Tunézia–Spanyolország 18:21, Egyiptom–Franciaország 19:28. A 3. forduló: Németország-Spanyolország 24:26, Franciaország-Bahrein 41:17, Tunézia-Egyiptom 23:27.

B csoport, 3. forduló: Magyarország–Brazília 36:24, Norvégia–Ausztria 33:27, Izland–Japán 36:22.

C csoport, 2. forduló: Ausztrália–Szerbia 18:35, Algéria–Horvátország 15:26, Románia–Dánia 30:39. A 3. forduló: Horvátország-Ausztrália 42:15, Románia-Algéria 14:15, Szerbia-Dánia 27:35.

D csoport, 3. forduló: Szlovákia–Argentína 18:23, Lengyelország–Chile 38:23, Svédország–Koreai Köztársaság 30:22.

A keddi program

B csoport: Japán–Magyarország (17.00, Sport1), Norvégia–Brazília (19.10), Ausztria–Izland (21.30).

D csoport: Chile–Szlovákia (16.15), Koreai Köztársaság–Lengyelország (18.15), Svédország–Argentína (20.15).