Ez bizony becsorgott: Roberto Luongo, a kanadai válogatott kapusa figyeli, amint az orosz Makszim Afinogenov lövése után a korong a kapuban köt ki
Mivel a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt a női óriásműlesiklás második futamát nem lehetett megtartani, az olimpia szerdai napja minden kétséget kizáróan központi eseménye a Kanada–Oroszország negyeddöntős jégkorongmérkőzés volt. Az igazi nagy csata elmaradt, hisz a vendéglátók alapos vereséget mértek a Szbornajára, amely így, nagy meglepetése, érem nélkül marad Vancouverben. A negyeddöntő igazi meglepetése azonban Szlovákia győzelme a címvédő svédek ellen. Mivel a további két mérkőzés igazolta a papírformát, ma az elődöntőben USA–Finnország és Kanada–Szlovákia lesz a párosítás.
Kanada nagy lendülettel és kiváló játékkal kezdett, így már a 13. percben 3:0-ra vezetett. A tomboló tribün nem engedélyezte a fékezést, a kanadaiak ezért a 25. percben 6:1-es vezetést tudtak magukénak, ami után rutinos hajrá következett, és a 7:3-as végeredmény már a 32. percben érvényes volt.
A Szlovákia–Svédország meccs a 37-es jegyében zajlott. Pontosan ennyi másodperc telt el az első és a második szlovák találat között, hat perccel később pedig a svédek szintén 37 másodpercen belül lőtték a szépítő és egyenlítő gólt. Következett még két szlovák találat, majd 37 másodperccel később a svédek 4:3-ra szépítettek. Az USA–Svájc és Finnország–Csehország meccsek egymás másolatai voltak. Az amerikaiak a 43. percben szerezték meg a vezetés emberelőnyös helyzetből, majd az utolsóban üres kapuba ütötték be a végeredményt. A finnek valamivel tovább bajlódtak, s csak az 54. percben vették be a cseh kaput. Az utolsó percben a hátrányban levő ott is lerendelte a kapust a létszámfölény érdekében, aminek a vége azonban egy újabb kapott gól lett.
A Whistleren az időjárás újra megtréfálta az alpesi sízőket. A női óriásműlesiklás első futamát, benne Lindsey Vonn látványos bukásával, még sikerült valahogy megtartani, később azonban sűrűbb lett a hózápor, és még a köd is leereszkedett. Az első futamban az osztrák Elisabeth Görgl volt a legjobb, a szerb Jelena Lolović a 39., Ignjatović a 40., a magyar Berecz Anna pedig a 47. helyről folytatja.
A férfi sífutó váltót Svédország nyerte, ami ötödik ilyen aranyuk az olimpiák történetében. Legutóbb 1988-ban győztek Calgaryben, amikor Csehszlovákia szerzett bronzot, most pedig a csehek. Változás a 22 évvel ezelőttihez csupán annyi, hogy akkor a szovjetek, most pedig a norvégek vitték az ezüstöt.
Szép volt a csata a női gyorskorcsolyázók 5000 méterén. A csak 22 éves és riválisaihoz képest filigrán (súlya csak 54 kg, Beckert 69 és Hughes 71 kilogrammjához viszonyítva) cseh Martina Sablikova három világbajnoki címét a második olimpiai arannyal toldotta meg, és van egy ezüstje is, amivel minden idők második legsikeresebb cseh sportolónője lett a téli olimpiák történetében. A rövidpályás gyorskorcsolyázás női váltója az első helyen célba ért koreai lányok kizárásával végződött, hisz szabálytalanul szereztek előnyt a kínaiakkal szemben, s ennek is köszönhetően a magyar csapat az előkelő ötödik helyen zárt.
Eredmények, sífutás, 4x10 km váltó, férfiak: 1. Svédország, 2. Norvégia, 3. Csehország, gyorskorcsolyázás, 5000 m, nők: 1. Martina Sablikova (Csehország), 2. Stephanie Beckert (Németország), 3. Clara Hughes (Kanada), síakrobatika, nők, ugrás: 1. Lydia Lassila (Ausztrália), 2. Li Nina (Kína), 3. Guo Szinszin (Kína), rövid pályás gyorskorcsolyázás, 3000 m váltó, nők: 1. Kína, 2. Kanada, 3. USA, bob, nők: 1. Kanada I, 2. Kanada II, 3. USA I, jégkorong, negyeddöntő, férfiak: USA–Svájc 2:0, Szlovákia–Svédország 4:3, Kanada–Oroszország 7:3, Finnország–Csehország 2:0.
A cseh Martina Sablikova m ásodik olimpiai aranyérmét nyerte 5000 méteres gyorskorcsolyázásban