A Brazíliában zajló női kézilabda-világbajnokság eddigi legizgalmasabb mérkőzését láthatták az érdeklődők, s ez az összecsapás Dánia és Japán között zajlott le. A skandinávok nyilván a totális favorit nyugalmával léptek ebbe a mérkőzésbe, de csakhamar idegesek lettek, mert az ázsiaiaknak eszük ágában sem volt előre kitűzni a fehér lobogót, s a dánok valahányszor vezetést szereztek, a japánok fordítani tudtak. Ez az 55. perc tájékában 19:16-os japán előnyt eredményezett, s nyilván meg is született volna a vb legnagyobb szenzációja, hiszen egy japán játékos már a hatosban emelkedett góldobásra, amikor a játékvezető lefújta az ígéretes akciót, mert a kínai nevű japán szövetségi kapitány, Kjunjong Hvan a lehető legkatasztrofálisabb időben kért időt, megtörve ezzel kiválasztottjai lendületét. A vb legnagyobb baklövése révén a dánok gyorsan magukra találtak, de így is csak az utolsó másodpercben harcolták ki a hosszabbítást, amikor egy a beállóshoz beadott labdával hetes harcoltak ki és értékesítették is azt. Ezután már nem sokan tettek volna a japánok sikerére, mégis, az első hosszabbítást a második követte, amelyben volt még egyenlítési esélyük, de azt a kiváló Pedersen kapus kifogta. A dánok tehát a negyeddöntőbe jutottak, de további menetelésüket is lehetetlen megelőlegezni, hiszen Angola az ellenfél, amelynek – a hétfői dán szenvedést látva – nyilván még jobban megnőtt az étvágyuk.
A másik érdekesebb találkozót a továbbjutott csapatok közül a két legrapszodikusabban teljesítő gárda, Románia és Horvátország vívta. Ezzel összhangban a mérkőzésük is váltakozó időszakokkal telt el, s hol az egyik, hol a másik együttes vezetett. Végül a horvátok jöttek ki jobban a dologból, s joggal pityeregtek a románok, mert egyrészt a meccs folyamán többször is zsebükben volt már a győzelem, másfelől nekik ez a helyezés még akkor is szégyen, ha tartalékos csapattal voltak kényszerűek Brazíliába utazni.
Izgalmas volt a francia–svéd összecsapás is. Itt sokáig, a 40. perc tájékáig a svédeknek állt a zászló, olyannyira, hogy Olivier Krumbholz francia kapitány már a második félidő elején kénytelen volt időt kérni. Az említett 40. perctől kezdve aztán a gallok akarata érvényesült, így a 48. percben már 20:20, volt, néhány perccel később pedig végérvényesen átvették a vezetést, főleg annak köszönhetően, hogy a svéd kapusok nem nagyon találkoztak a labdával.
Eredmények, nyolcaddöntő: Horvátország–Románia 28:27, Franciaország–Svédország 26:23, Dánia–Japán 19:19 – hosszabbítás után 23:22, Brazília–Elefántcsontpart 33:25. A 17. helyért: Németország–Tunézia 33:25. A 21. helyért: Kína–Kuba 30:29.
A mai negyeddöntő párosítása: Oroszország–Franciaország (a 2009-es döntő ismétlése), Angola–Dánia, Horvátország–Norvégia, Spanyolország–Brazília.
