2024. szeptember 4., szerda
VÍZILABDA – EURÓPA-BAJNOKSÁG

A házigazda megállította a magyarokat

Horvátország 11:8-ra legyőzte Magyarországot a zágrábi Európa-bajnokság elődöntőjében, így Varga Zsolt együttese kedden az olaszokkal játszik a bronzéremért. Vigvári Vincéék ezúttal is remekül védekezett, támadásban viszont akadtak problémáik, a fiatalok lövései a párharc elején nem bizonyultak olyan hatékonynak, mint a korábbi találkozókon. A 2:2-es eredményt hozó első negyedet követően a házigazda a második nyolc perc során kétgólos előnyt szerzett (4:2). A harmadikban felváltva estek a találatok, a horvát gólokra rendre volt válasza a vagány fiataloknak, sőt, a záróetapra egyre zárkóztak Tátraiék (7:6).

Az utolsó felvonást Bijačék egy újabb értékesített fórral nyitották, majd a következő horvát támadásnál már három gólra, 9:6-ra nőtt a csapatok közti differencia. Varga gárdája támadásban továbbra sem találta igazán az ellenfél játékának ellenszerét (ráadásul a bírói ítéletek is a legjobbkor érkeztek), szépített ugyan, többre azonban nem futotta már lendületéből. A horvátok három és fél perccel a vége előtt, Zvonimir Butić góljával 10:7-re módosították az eredményt, amivel el is döntötték a meccset. A vereség ellenére Vigváriék szégyent semmiképp sem vallottak, tisztességesen helytálltak a világklasszisokat felvonultató ellenféllel szemben is.

Nyitókép: A horvát rutin ellen kevés volt a fiatalos vagányság (Fotó: MTI)