2024. szeptember 4., szerda

Bronz az idény első versenyén

A Spartacus atlétái néhány korosztályos versennyel indították a 2024-es idényt. Belgrád fedett pályás nyílt bajnokságán Elena Puškar 2:27,81-es idővel a 3., Dajana Bašić Palković 2:30,29-cel a 4., Sebestyén Petra pedig 2:37,10-es idővel az 5. helyen végzett 800 méteren az idősebb juniorok mezőnyében. Ugyanezen a versenyen Puškar és Bašić Palković is új egyéni csúcsot állított fel 400 méteren, előbbi 1:03,28-cal az 5., utóbbi 1:03,94-gyel a 7. helyen ért célba.

Újvidéken rendezték meg a vajdasági fedett pályás nyílt atlétikai bajnokságot, amelyen a Spartacus atlétái közül Dušan Šimić 60 méteren (9,42) a fiatalabb pionírok között saját selejtezőcsoportjában a 3. helyet szerezte meg.

A Spartacus Hegymászósportklub nyolc versenyzővel képviseltette magát Šiden a Vajdasági Trekkingliga 1. fordulójában. A legkisebb, azaz legrövidebb pályán a juniorok mezőnyében Prčić Viktor az 1., a veteránok között Tomislav Rac a 3. helyet szerezte meg, a középső pályán Barbara Zečević bizonyult a leggyorsabbnak, Adrian Matatić pedig 5. lett. A leghosszabb, 42 km-es távot a szabadkai csapatból Dudás Béla, Miloš Miladinov, Dejan Prčić és Šokčić Zoltán teljesítették.

Vasárnap váratlanul elhunyt Matijevics István sportmunkás, a szabadkai gyeplabdasport mindenese. Hatvan évig tevékenykedett kedvenc sportágában, tette mindezt kizárólag a sportág iránti mérhetetlen szeretetből. Munkája elismeréséül 2019-ben az évsportolója-választáson Szabadka akkori polgármesterétől, Bogdan Labantól emlékplakettet vehetett át. Játékos-pályafutását 1959-ben kezdte, 1972-től edzőként és sportvezetőként tevékenykedett. Haláláig a Spartacus Elektrovojvodina Gyeplabdaklub iskoláját vezette, számos fiatallal megszerettetve a sportágat. Távozásával a szabadkai gyeplabda további léte vált bizonytalanná.

Férfi kosárlabda, I. liga, 17. forduló: Spartacus–Sloga 99:80, Vojvodina–Versec 80:72, Mladost–Metalac 105:96, Zdravlje–Dynamic 67:88, OKK Beograd–Zlatibor 91:93, Čačak–Tamiš 84:64, Radnički (K)–Novi Pazar 99:87, Sloboda–Joker 82:94. Az élcsoport: Vojvodina 31, Spartacus és Zlatibor 30 ponttal stb. Női I. liga, 12. forduló: Sloga–Spartacus 78:63, Duga–Topolčanka 74:61, Art Basket–Student 106:47, Vojvodina–Kraljevo 60:70, Vrbas–Partizan 57:85, Novosadska ŽKA–Crvena zvezda 76:79. Az élcsoport: Art Basket 24, C. zvezda 22, Kraljevo 22, … 9. Spartacus 15, 10. Topolčanka 15 ponttal stb.