2024. szeptember 28., szombat

Magyar dupla 100 pillangón

Két magyar versenyző zárt az élen a 100 méteres pillangóúszás döntőjében a Belgrádban zajló vizes Európa-bajnokságon. Milák Kristóf címét megvédve, 50,82 másodperces eredménnyel ért elsőként a falhoz, míg mögötte mindössze 14 századdal lemaradva Kós Hubert szerezte meg az ezüstérmet.

Kós a legjobb, Milák pedig a harmadik idővel kvalifikált a legjobbak közé, így már a finálé előtt sejteni lehetett, hogy a két magyar közt dől el az aranyérem sorsa. A döntő a várakozásoknak megfelelően szoros csatát hozott, a hajrában még a lengyel Jakub Majerski vezetett, ám végül mindkét magyar előbb csapott célba.

Eredmények, férfi 100 m pillangó: 1. Milák Kristóf 50,82 mp, 2. Kós Hubert 50,96, 3. Jakub Majerski (Lengyelország) 50,98.

Nyitókép: Milák Kristóf a magyar válogatott harmadik aranyérmét szerezte Belgrádban (Fotó: MTI)