2024. szeptember 4., szerda
PARALIMPIA

Illésé a második magyar érem

Illés Fanni révén megszületett a magyar delegáció második érme a párizsi paralimpián. Az első dobogós Konkoly Zsófiához hasonlóan Illés is az úszók között jeleskedett, az SB4-es kategória 100 méteres mellúszószámában zárt másodikként az olasz Giulia Ghiretti mögött. A magyar versenyző címvédőként indult, a második legjobb idővel kvalifikálta magát a fináléba, ahol taktikusan versenyzett – féltávig meghúzódott a mezőnyben, a negyedik helyen fordult. A második ötvenen óriási csatát vívott az olasszal, egyszerre értek a falhoz, a célfotó szerint a riválisa mindössze négy századdal gyorsabb volt, így a Vasas versenyzőjének ezúttal be kellett érnie az ezüstéremmel. Ennek ellenére elégedetten nyilatkozott: „Tudtam, érzékeltem, hogy jön az olasz csaj, láttam a szemem sarkából. Az utolsó 15 méteren az volt bennem, hogy jön a Giulia, jön a Giulia, tartsak ki! Ezzel együtt szívből örülök, hogy ő nyert, ez már kijárt neki. Négy század volt a különbség, de az az út, amit bejártam a szülés után, ennél sokkal nagyobb” – utalt arra, hogy két éve megszületett a kisfia, Mór, és ő a gyereknevelés mellett folytatta az élsportot. „Ki tudtam jönni a szülés utáni depresszióból, és a végére összeállt minden. Ugyanúgy örülök, mintha aranyérmet nyertem volna” – tette hozzá.
Illés immár ötödik paralimpiáján szerepelt, s a megnyitón ő vihette a magyar csapat zászlaját.

Eredmény, női SB4, 100 m mell: 1. Giulia Ghiretti (Olaszország) 1:50,21 p 2. Illés Fanni 1:50,25, 3. Cseng Csiao (Kína) 1:51,70.

Nyitókép: Illés Fanninak ez az ezüstérem felér egy arannyal (Fotó: MTI)