2024. október 12., szombat
FÉRFI BL

Fölényes bakonyi siker

A Veszprém a papírformának megfelelően magabiztosan győzte le a bukaresti Dinamo együttesét a férfi Bajnokok Ligája csütörtöki játéknapján. A kiegyenlített rajtot lövetően a bakonyi alakulat 4:4 után fokozatosan őrölte fel a vendégek játékát. Xavier Pascual Fuertes gárdája eleinte leginkább védekezésben nyújtott kimagasló teljesítményt, majd támadásban is egyre hatékonyabbá vált. Rodrigo Corrales biztos pontot jelentett a kapuban, elöl lerohanásból és átlövésből is eredményesek voltak a támadók, így a félidőben 19:11-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző. A második félidő elején a Veszprém tovább növelte előnyét, majd mindkét oldalon hosszabb gólcsend következett – a Veszprém öt, a Dinamo hét percig nem talált be. A hazai győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben, a hajrára egyedül a gólkülönbség vált kérdésessé, a bakonyiak végül 12-vel nyertek. Nedim Remili hat, Hugo Descat és Szergej Koszorotov öt-öt találattal, Corrales 12, Mike Ulrich Jensen négy védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Haniel Langaro bizonyult a legeredményesebbnek öt góllal.

A Veszprém a jövő héten a dán Fredericiát fogadja.

Eredmények, 4. forduló, A csoport: Füchse–Wisła Płock 25:24, Veszprém–Dinamo (B) 36:24. Az állás: Sporting 7, Veszprém, Füchse, Dinamo (B) és PSG 6, Pelister 1, Wisła Płock és Fredericia 0 pont. B csoport: Nantes–Kolstad 44:27, Magdeburg–Kielce 26:27, Barcelona–Aalborg 35:27. Az állás: Barcelona 8, Szeged 6, Nantes és Kielce 4, Magdeburg és Aalborg 3, Zagreb és Kolstad 2 pont.

Nyitókép: A Veszprém nem engedte kibontakozni a Dinamót (Fotó: MTI)