Történelmi tettet vitt véghez az osztrák Johannes Strolz az alpesi sí összetett számában elért győzelmével, hiszen 34 évvel korábban, 1988-ban Calgaryban apja, Hubert is nyert ugyanebben a számban. Ők az alpesi síelésben az első, de a téli olimpiák történetében is mindössze a második apa-fiú páros, akik eljutottak az aranyig.
Johannes Strolz a lesiklást a 4. legjobb idővel zárta, műlesiklásban azonban a mezőny fölé emelkedett. Aleksander Aamodt Kilde és James Crawford állhatott még dobogóra, de remekelt az izraeli színekben versenyző Szőllős Barnabás is, aki 6. lett.
Strolz győzelme mellett is hozott még emlékezetes befutókat a csütörtöki nap, például a nők 10 kilométeres klasszikus stílusú sífutásában, ami noha egyéni indításos verseny, vagyis a résztvevők nem közvetlenül egymással csatáznak, ám így is végletekig kiélezett maradt a befutó, hiszen a félórás futás végén csak négy tizeden múlt, hogy Kerttu Niskanen meg tudja előzni a már második pekingi aranyát gyűjtő Therese Johaugot. Szintén feszült végjátékot hozott a férfi hódeszkakrossz döntője, ahol Alessandro Hämmerle és Eliot Grondin szinte végig fej fej mellett száguldott a pályán, és végül célfotó döntött előbbi javára.
Véget ért a férfi műkorcsolya egyéni versenye, ahol azok után, hogy Nathan Chen világcsúcsot jelentő pontszámot kapott a rövidprogramra, fölényesen nyerte a szabadprogramot, és vele az aranyérmet is. Az elmúlt két olimpián győztes japán Juzuru Hanju mindent megtett a felzárkózásért, és a versenykörülmények között még soha be nem mutatott négyfordulatos Axelt is megpróbálta, ám elesett belőle. Eközben rejtélyes botrány bontakozik a sportágban, még mindig nem adták ugyanis át a hétfőn véget ért csapatverseny érmeit, miután a győztes orosz csapat egyik tagja, a 15 évesen egy az olimpiákon egyedülálló ugráskombinációt is bemutató Kamila Valijeva egy korábbi doppingtesztje körül – a Nemzetközi Korcsolyaszövetség megfogalmazása szerint – „jogi vita” zajlik. A helyzetet bonyolítja, hogy a sportoló még nem érte el azt a 16 éves életkort, amely felett felelősségre vonható lenne egy ilyen esetleges vétség kapcsán.
Az éremtáblázaton hat versenynap után komoly harc folyik az első helyért: a csütörtöki utolsó esemény, a szánkó csapatversenye előtt a norvégok és a németek 5-5 arannyal vezettek, mögöttük az USA, Ausztria, Hollandia és Svédország egyaránt négy első hellyel rendelkezik, de már a házigazda Kínának is összejött három, a négy évvel ezelőtti egyetlen győzelmükkel szemben. Magyarország két bronzérmével jelenleg a 23. helyet foglalja el.
Eredmények, alpesi sí, összetett, férfiak: 1. Johannes Strolz (osztrák) 2:31,43, 2. Aleksander Aamodt Kilde (norvég) +0,59, 3. James Crawford (kanadai) +0,68. Sífutás, nők, klasszikus 10 km: 1. Therese Johaug (norvég) 28:06,3, 2. Kerttu Niskanen (finn) +0,4, 3. Krista Pärmäkoski (finn) +31,5 másodperc. Szabadstílusú sí, vegyes csapat aerial: 1. USA 338,34, 2. Kína 324,22, 3. Kanada 290,98 pont. Szánkó, férfi páros: 1. Wendl, Arlt (német) 1:56,554, 2. Eggert, Benecken (német) +0,099, 3. Steu, Koller (osztrák) +0,511 másodperc. Műkorcsolya, férfiak: 1. Nathan Chen (amerikai) 332,60, 2. Juma Kagijama (japán) 310,05, 3. Soma Uno (japán) 293 pont. Gyorskorcsolya, nők, 5000 m: 1. Irene Schouten (holland) 6:43,51, 2. Isabelle Weidemann (kanadai) +4,67, 3. Martina Sabliková (cseh) +6,58. Hódeszka, nők, félcső: 1. Chloe Kim (amerikai) 94, 2. Queralt Castellet (spanyol) 90,25, 3. Szena Tomita (japán) 88,25 pont. Férfiak, krossz: 1. Alessandro Hämmerle (osztrák), 2. Eliot Grondin (kanadai), 3. Omar Visintin (olasz). Jégkorong, férfiak, B csoport: Csehország-Dánia 1:2. C csoport: Svédország-Lettország 3:2, Finnország-Szlovákia 6:2.