2024. július 16., kedd
FÉRFI BL

Biztosnak tűnő továbbjutás

A gyenge szezonkezdet után egy ideig úgy festett, hogy a Szegednek még a csoportja első hat helyének elérése, ezzel a kieséses szakaszban való részvétel is nagy feladat lehet, de mivel a Celje után immár az Elverumot is sikerült oda-vissza legyőznie, a csapat fellélegezhet ebből a szempontból. A norvégiai mérkőzésnek csak a kezdetén volt a házigazdák kezében az irányítás, a Szeged azonban hamar fölénybe került: már a félidő végén is öttel vezetett, és bár végül csak 34:32-re nyert, a vezetés egy pillanatig sem volt veszélyben.

Eredmények, 10. forduló, A csoport: PSG–Magdeburg 33:37, GOG–Porto 34:33. B csoport: Elverum–Szeged 32:34.

Az FTC-vel nem bír a Győr

A magyar női élvonalban lejátszották a szezon első csúcsrangadóját, a két csapat közül a BL-ben jóval gyengébb formát mutató Ferencváros pedig a nemzeti bajnokságban még tartja veretlenségét, és immár elmondhatja magáról, hogy a 2022-es év során harmadszor győzte le a Győrt (az áprilisi bajnoki és a májusi kupadöntő után). Az első játékrész még kiegyenlített erőviszonyokat hozott, a másodikban azonban megszaporodtak a győri hibák, Bíró Blanka is jobban védett Sandra Toftnál, és az FTC pillanatok alatt húzott el hat góllal, ezt az előnyt pedig a végéig megőrizte.

A női NB I. állása: Győr 18, Ferencváros 14 (–3), DVSC 12 (–1) 10 pont stb.

Nyitókép: A szerb Dragana Cvijić mind a hat próbálkozását gólra váltotta a Győr ellen (Fotó: MTI)