2024. július 16., kedd

Fél lábbal a vb-n

A magyar válogatott a papírformának megfelelően győzelmet aratott Litvánia felett a férfi világbajnoki selejtező első mérkőzésén, és hétgólos előnnyel várhatja a hétvégén esedékes visszavágót. Az első félidőben főleg a magyarok lassú játékának köszönhetően a rivális még tartotta magát, a második félidőben a magyarok már jóval összeszedettebbek és dinamikusabbak voltak, és egy 5:0-s, majd egy 5:1-es sorozattal negyedóra alatt eldöntötték a találkozót.

A mezőny legjobbjának a 12 lövésből 11 gólt szerző Imre Bencét választották. A visszavágó vasárnap 17.15-kor kezdődik, a párharc továbbjutója ott lesz a jövő évi vb-n.

Eredmények, 1. mérkőzés: Litvánia–Magyarország 26:33, Szlovénia–Svájc 26:27, Portugália–Bosznia-Hercegovina 29:19, Grúzia–Ausztria 25:27.

Nyitókép: Imre Bence egyre kimagaslóbb teljesítményt nyújt a válogatottban (Fotó: MTI)