A szerbiai kötöttfogású birkózóválogatott három ezüstérmet nyert a közelmúltban Rigában megtartott Európa-bajnokságon. A három ezüst egyikét a szabadkai Spartacus tagja, Davor Štefanek szerezte, akinek ez a felnőttpályafutása nyolcadik érme (2005-ben arany-, 2009-ben ezüstérem a Mediterrán Játékokon, 2014-ben arany-, 2015-ben bronzérem a világbajnokságon, valamint két-két ezüst- és bronzérem az Európa-bajnokságokról). Štefaneket a szabadkai városháza zöld termében fogadta Maglai Jenő polgármester és Vjekoslav Ostrogonac, a város sportfelelőse. Maglai kiemelte, hogy az ezüstérem nagy siker a szabadkai sport és a Spartacus Birkózóklub számára is.
– Szabadka városa köszönetet mond az elért eredményeidért, és maximálisan támogatnunk kell téged és a klubot is a minél jobb eredmények elérésében. Szeretnénk, ha Szabadkán maradnál, ha itt építenéd tovább a karrieredet, és a birkózás szabadkai nagyságai között maradnál – mondta Maglai.
Štefanek elmondta, hogy azért jött vissza Szabadkára, hogy anyaegyesületében tegyen pontot karrierje végére.
– Szabadka az én városom. Januárban tértem vissza, és azonnal érmet sikerült szereznem. Remélem, hogy még idén, a riói nyári olimpia után újra találkozunk, hiszen fő célom az éremszerzés az olimpiai játékokon. Nagyon boldog vagyok, hogy négy Európa-bajnoki érmet szereztem eddigi pályafutásom során, ami még egyetlen szerbiai birkózónak sem sikerült. Köszönöm edzőmnek, Sreten Damjanovićnak és a Spartacus Birkózóklubnak, hogy újra Szabadkán lehetek. Mindent megteszünk annak érdekében, hogy az országos csapatbajnoki címet visszahozzuk Szabadkára. Rigában nem vártam érmet magamtól, a versenyzés és a forma megtartása volt a fő célom. Különösebben nem készültem a kontinenstornára, a fejemben már régóta az olimpia jár, épp ezért kicsit meglepett az ezüstérem – mondta Štefanek.
Andrija Romić, a Spartacus Birkózóklub elnöke elmondta, hogy felemelő érzés volt tagja lenni annak a válogatottnak, amely a három ezüstéremmel történelmet írt.
– Štefaneket és Franjkovićot visszahoztuk Szabadkára, így a városban az egyetlen olyan klub vagyunk, amelynek felnőttcsapatát csak szabadkai sportolók alkotják. A sétaerdei sportcsarnokban naponta 40-50 gyerek edz, emellett kihelyezett tagozataink működnek Makkhetesen, Palicson, Hajdújáráson, Királyhalmon és Kishegyesen. Ezek a gyerekek a garancia arra, hogy sikerekből a jövőben sem lesz hiány – mondta Romić.
Maglai szerint a város három fő feladatot határozott meg az elkövetkező négy évre:
– Növelni kell a sportra szánt összeget, valamint szelekciót kell végezni, meg kell határozni, mely klubokat, mely sportágakat támogatjuk. Elsőbbséget az olimpiai sportágak élveznek, meg kell nézni, melyek a hagyományos sportágaink, és melyek azok, amelyek fontosak a város számára. Egy új sportcsarnokot kellene építenünk, ahol nemcsak sportolóink készülhetnének és mérkőzhetnének jobb feltételek között, hanem a létesítmény alkalmas lenne országos, Balkán- és Európa-bajnokságok lebonyolítására is. Ezek mind nagyobb bevételt hozhatnak a város számára. A harmadik feladat a fedett jégpálya kérdése, amire szükség van, viszont egy új, modern sportcsarnok felépítése fontosabb, így a sport színvonalát megtartanánk, és Szabadka továbbra is a sport városa maradna – mondta a polgármester.