2024. augusztus 2., péntek
MAGYAR LABDARÚGÁS

Mindig akadnak aranytartalékok

Ferenczi István a visszavonulása után is gólt szerzett, Böde Dániel nélkül nincs Fradi

Ugyan a Ferencváros megnyerte 18. bajnokiját, az Újpest döntetlent ért el az MTK elleni fővárosi derbin, a Videoton pedig nem bírt az utolsó helyezett Békéscsabával, a magyar labdarúgó NB I. múlt szombati fordulójának főszereplője mégiscsak egy lelkes erőnléti edző volt.

Bevallom, amikor megtudtam, hogy a Vasas 1:0-ra nyert a Haladás ellen, és a gólt Ferenczi szerezte, nem tudtam, kiről van szó. Hirtelen Ferenczi János neve ugrott be, de miután ő debreceni, tovább kellett kutakodnom. Arra gondolni sem mertem, hogy a 38 éves, kilencszeres válogatott csatárról, Istvánról lehet szó. Pedig igen.

Ferenczi István színes pályafutása során rengeteg csapatban játszott, itthon megfordult többek között a Győrben, az FTC-ben, az MTK-ban és a Debrecenben is, külföldön a bolgár Levszkit, a német Osnabrücköt, a török Rizesport és az angol Barnsley-t erősítette. Tavaly nyáron aztán visszavonult, Szanyó Károly segítője lett, erőnléti edzőnek tanulva dolgozott a Vasas mellett. Egészen szombatig így is volt, aztán ha már rendelkezett érvényes igazolással, váratlanul őt küldte pályára Michael Oenning edző, és beállása után egy perccel kiharcolt, majd belőtt egy tizenegyest.

Ha pénteken Grúz Tamás nem sérül meg edzésen, akkor még a keretbe sem kerültem volna. Az a célom, hogy jó erőnléti edző legyek, de az igaz, hogy a fizikai erőnlétem még mindig az egyik legjobb a Vasas jelenlegi keretében. Sőt, amióta 2015 nyarán abbahagytam a focit, hobbifutó lett belőlem. Maratoni és félmaratoni távolságokat futok rendszeresen, hegyekben, terepen és versenyeken is” – nyilatkozta. Hozzátette, eddig 99 élvonalbeli gólnál jár, örülne, ha megszerezhetné a századikat is.

A Ferencváros 2:0-ra verte a Puskás Akadémiát úgy, hogy az első félidő végén, még 0:0-nál, Dibusz Dénes kivédte a vendégek büntetőjét. A fordulat a 62. percben következett be, amikor a bokasérüléséből felépült Böde Dániel csereként a pályára lépett. A góllövőlista vezetője két perc múlva gólpasszt adott Cristian Ramíreznek, majd újabb két perc múlva ő is betalált – igaz, a hivatalos jegyzőkönyv öngólnak könyvelte el (a gólvonal előtt még Branko Pauljević beleért a labdába), a klub hivatalosan kérelmezte is, hogy a kedvenc visszakaphassa a találatot.

A hétvégén a Honvéd következik, a 8. helyen szerénykedő kispestiek otthonában kötelező lenne a győzelem. Marco Rossi együttese sorozatban három vereségnél tart, legutóbb Diósgyőrben kapott ki.

A Debrecen mindkét tavaszi meccsét megnyerte, gólt sem kapott, így nyugodtan mehet Újpestre, ahol a Videoton ellen kiállított Nebojša Vignjević még mindig az eltiltását tölti, így nem lehet ott a kispadon.

De lesz még egy eltiltott a fordulóban, a békéscsabai asszisztens, Purguly Árpád a Videoton elleni bravúros 1:1 alkalmával nem bírt magával, így az MTK elleni mérkőzést csak a lelátóról tekintheti meg. A szakembert egy év alatt harmadszor tiltotta már el az MLSZ, lassan a fegyelmi bizottság is felfigyelhetne erre a folyamatosságra.

A hét elején egyébként Bernd Storck szövetségi kapitány 48 órára összehívott egy 26 tagú válogatott keretet, de végül Kovács István és Sallai Roland sérülés miatt nem jelent meg. Pintér Attila idején a szakma leszólta az összetartásokat, most erről szó nincs, ez a két nap elsősorban a felmérésekről, tesztekről szólt. „Jó edzőtáborozást zártunk, elégedett vagyok az elvégzett munkával és a játékosok hozzáállásával” – nyilatkozta Storck.

A 22. forduló programja

Február 27., szombat: Haladás–Diósgyőr (15.30), Újpest–Debrecen (15.30), MTK–Békéscsaba (15.30), Paks–Vasas (15.30), Puskás Akadémia–Videoton (15.30), Honvéd–Ferencváros (18.00).