2024. augusztus 3., szombat
PÁRIZS – OLIMPIA 2024

Đoković az olimpiai torna döntőjében

A legjobb szerb teniszező, Novak Đoković az olasz Lorenzo Musetti ellen játszott az olimpiai torna elődöntőjében. A szerb játékos 2:0 arányban győzte le ellenfelét, a szettek eredménye 6:4, 6:2 volt.

Đoković szettveszteség nélkül jutott az olimpiai torna döntőjébe.

Đokovićnak idén még nem sikerült trófeát nyernie. Az Australian Openen az elődöntőig jutott, a Roland Garroson a negyeddöntőig, majd térdsérülést szenvedett, ami miatt műtétre kényszerült. Wimbledonban, az év harmadik Grand Slam tornáján a döntőig jutott, de vereséget szenvedett Carlos Alcaraztól. Így az olimpiai tornán az aranyérem mellett az első szezonbeli címéért is harcol.

Musetti egyszer győzte le Đokovićot eddigi összecsapásaik során, méghozzá a monte-carlói Masters nyolcaddöntőjében tavaly. A teniszezők legutóbb az idei wimbledoni elődöntőben játszottak egymás ellen, ahol Đoković nyert 6:4, 7:6 (7:2), 6:4 arányban.

Nyitókép: Fotó:Tanjug