2024. augusztus 2., péntek

Vajdasági sikerek

Idegenben nyert a Vojvodina és a Spartacus, otthon könyvelte el a sikert a TSC, a Zenta és az adorjáni Tisza

SZUPERLIGA

Az 1–8. helyért, 35. forduló: Crvena zvezda–Vojvodina 1:3, Borac–Radnik 3:1, Partizan–Voždovac 2:1, Čukarički–Radnički (N) 1:5.

21

A következő forduló (május 15-én):Radnik–Crvena zvezda, Vojvodina–Borac, Radnički–Partizan, Voždovac–Čukarički.

A 9–16. helyért, 35. forduló: Javor–Metalac 1:1, OFK Beograd–Spartacus 1:3, Jagodina–Rad 1:1. A Mladost–Novi Pazar találkozó lapzárta után ért véget.

14

A következő forduló (május 15-én): Jagodina–Javor, Mladost–OFK Beograd, Rad–Metalac, Novi Pazar–Spartacus.

I. LIGA

A 25. forduló: ČSK–Inđija 1:1, Donji Srem–Radnički 1923 2:0, Loznica–Bačka (P) 0:1, Sloboda–Kolubara 2:3, Napredak–Zemun 1:1, Proleter–Sloga 3:1, Dinamo–Sinđelić 2:0. A Bežanija–BSK találkozót ma játsszák.

8

A következő forduló (május 14-én): Bežanija–ČSK, BSK–Dinamo, Sinđelić–Proleter, Sloga–Napredak, Zemun–Sloboda, Kolubara–Loznica, Bačka (P)–Donji Srem, Radnički 1923–Inđija.

VAJDASÁGI LIGA

Topolya: TSC–Cement 1:0 (1:0)

Városi stadion, 250 néző, vezette Džombić (Ópázova). Góllövő: Milić a 24. percben.

TSC: Jorgić, Nedić, Resanović, Krivokapić, Todorović, Radović, Boros, Milić (Nedić), Rahić (Nastić), Šicar, Szilágyi (Milovanović).

A hazaiak mintegy fél tucat helyzetet hagytak ki az első félidőben. Ki kell emelni a vendégkapus teljesítményét, aki egyedül tartotta életben a vendégek reményeit a pontszerzésre. A topolyaiak a félidő közepén ugyan előnybe kerültek, de a második félidőben majdnem ráfáztak a sok kihagyott helyzetük miatt, a vendégeknek ugyanis kiváló egyenlítési lehetőségük támadt, ám nem tudtak élni az alkalommal.

Zenta: Zenta–Dolina 2:1 (1:1)

Városi stadion, 200 néző, vezette Davidović (Begaszentgyörgy – Žitište). Góllövők: Vuković a 44., Lazić a 82., illetve Kozić a 25. percben.

Zenta: Živkov, Maksimović (Vinović), Jelić (Štrbac), Mirkov, Tomović, Sremčević, Vuković, Rajkovača, Manojlović, Lazić, Stošić (Balabanović).

Dolina: Trivunović, Trgulja (Savić), Kiss, Krstinić, Brkić, Kozić, Atanasković, Paljković, Radsavljević, Stanković, Labović (Radivoljević).

Megérdemelt győzelmet aratott a zentai csapat a kiesési gondokkal küszködő vendégek felett. A találkozó nagy hazai rohamokkal kezdődött, de a vezetést egy ellentámadásból a vendégek szerezték meg. A hazaiak még az első félidő végén kiegyenlítettek, majd a második félidőben fokozták a nyomást, és a hajrában Lazić 20 méteres lövéssel megszerezte a győztes gólt.

A 25. forduló: Borac–Radnički (NP) 3:1, Železničar–Radnički (Š) 3:0, Radnički (M)–Banat 3:1, Vršac–Dunav 2:0, Bácska 1901–Odžaci 1:1, Omladinac–Sloga 1:1, TSC–Cement 1:0, Zenta–Dolina 2:1.

16

A következő forduló (május 14-én és 15-én): Radnički (NP)–Zenta, Dolina–TSC, Cement–Omladinac, Sloga–Bácska 1901, Odžaci–Vršac, Dunav–Radnički (M), Banat–Železničar, Radnički (Š)–Borac.

BÁCSKAI LIGA

Adorján: Tisza–Vrbas 3:2 (2:1)

Adorjáni pálya, 100 néző, vezette: Krušić (Magyarkanizsa). Góllövők: Kekezović a 10. és a 24., Kolundžić a 90., illetve Marović a 26. és Krajinović az 58. percben.

Tisza: Vojnić, Győri, Vojvodić, Mijatović, Trbović, Kekezović, Živković, Borsos M. (Bibić), Kotaraš (Rovčanin), Plavšić (Maslovara), Kolundžić.

Vrbas: Gašović, Marojević, Tepandžević, Stepanov (Szakács), Begović, Savić, Jovanović, Stanić, Krajinović, Matizenski, Marović.

Az adorjániak kedvenceik három egymást követő győzelme után bizakodva várták a Vrbas elleni mérkőzést. A találkozón a hazaiak, igaz, a vártnál nehezebben, de megszerezték idénybeli 13. bajnoki győzelmüket, s ezzel megerősítették helyüket a táblázat elején. A 24. percben a Tisza már kétgólos előnyre tett szert, s ekkor biztosnak tűnt, hogy az adorjániak megszerzik mind a három pontot. Marović azonban váratlanul szépíteni tudott, és a bekapott gól kissé megzavarta a hazaiakat, a vendégek egymás után vezették támadásaikat, így az 58. percben ki is egyenlítettek. Amikor már mindenki biztosra vette a pontosztozkodást, a 90. percben a szurkolók nagy örömére Kolundžić megszerezte az adorjániak győztes találatát.

A 25. forduló:OFKMladost–Tekstilac 3:1, Sloga–Becse, ŽAK–Mladost (T) 1:1, Tavankút (T)–Bratstvo, Polet–Bácska (P), Zadrugar–Radnički (Z), Srbobran–Szabadka 5:1, Tisza–Vrbas 3:2.

17

A következő forduló (május 14-én és 15-én): Tekstilac–Tisza, Vrbas–Srbobran, Szabadka–Zadrugar, Radnički (Z)–Polet, Bácska (P)–Tavankút, Bratstvo–ŽAK, Mladost (T)–Sloga, Becse–OFK Mladost.

BÁNÁTI LIGA

A 25. forduló: Kozara–ŽAK 6:1, Radnički (S)–Budućnost 1:1, Polet–Slavia 3:2, Jedinstvo (BK)–Radnički (K) 3:1, Radnički (N)–Vršac United 1:1, Crvena zvezda–Proleter 2:1, Mladost–Jedinstvo (TB) 3:4, Sloga–Sloboda 2:1.

22

A következő forduló (május 14-én és 15-én): ŽAK–Sloga, Sloboda–Mladost, Jedinstvo (TB)–Crvena zvezda, Proleter–Radnički (N), Vršac United–Jedinstvo (BK), Radnički (K)–Polet, Slavia–Radnički (S), Budućnost–Kozara.

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI LIGA

A 25. forduló: Mladost–Crvena zvezda 0:2, Kabel–Budućnost (SN) 3:1, Jugović–Kupinovo 1:2, Jedinstvo–Laćarak 2:0, Slavija–Hajduk 0:0. A Borac–Veternik, a ŽSK–Sremac és a Budućnost (G)–Sloga találkozókról nem érkezett jelentés.

15

A követező forduló (május 14-én és 15-én): Veternik–Slavija, Hajduk–Jedinstvo, Laćarak–Budućnost (G), Sloga–Jugović, Kupinovo–Kabel, Budućnost (SN)–ŽSK, Sremac–Mladost, Crvena zvezda–Borac.

SZABADKAI LIGA

Bajsa: Bajsa–Jadran 3:0 (1:0)

Bajsai pálya, 200 néző, vezette Bedić (Györgyén). Góllövők: Drašković a 33. és a 73. és Sárközi a 80. percben.

Bajsa: Lebović, Tresiglavić, Zsemberi, Budai, Bér, Heinrich, Dražić (Rekecki), Barna (Sárközi), Latyák, Drašković, Rahić.

Jadran: Roganović, Major, Stanišić, Braćanović (Matković), Mudrinski, Vojnić-Tunić, Morilović, Cimović, L. Stojanović (Csőke), G. Stojanović, Balać.

A bajsai csapat az első félidőben rengeteg helyzetet kialakított, mégis a 33. percig kellett várni a vezető gól megszületésére. Drašković találata után a hazaiak még az első félidőben eldönthették volna a találkozót, újabb találatok azonban csak a második félidő hajrájában születtek. A hazaiak nagyobb különbséggel is nyerhettek volna.

Hajdújárás: Vinogradar–Tornyos 1:0 (0:0)

Hajdújárási sportközpont, 120 néző, vezette: Maja Šefčić (Szabadka). Góllövő: Veselinov a 87. percben.

Vinogradar: Dragosavljević, Madár (Vukov), Lazić, Ruski, Kmec, Radics, Guljaš, Vojnić Tunić, Veselinov, Davidović, Nágel.

Tornyos: Balla, Borsos, Kovács, Homolya, Nagy, Horti, Szokola, Sándor, Horváth, Jakus (Nagy), Erdélyi.

A hatalmas hazai fölény ellenére egészen a 87. percig nem született gól a találkozón. A legjobb hazai lehetőségek sorra kimaradtak. Végül három perccel a vége előtt egy bal oldali beadásra Veselinov ugrott a legmagasabbra, és közelről megszerezte a hazaiak győztes gólját. A vendégek mindössze tizenkét játékossal érkeztek a mérkőzésre, de Borsos sérülése miatt az utolsó tizenkét percet tíz emberrel játszották, mivel egyetlen cserelehetőségüket már korábban kihasználták.

Mohol: Bácska–Proleter (Njegoševo) 0:2 (0:1)

Bácska-pálya, 100 néző, vezette: Pribaković (Topolya). Góllövők: Pjevaljčić a 20. és Demonjić a 79. percben.

Bácska: Đukić, Stojanov, Mihajlović, Kiss (Szűgyi), Laták, I. Jelić, Lovre, Krizsán, Morović, Nagypál, B. Jelić (Mitrović).

Proleter: Matković, Medaković, R. Bukvić, D. Bukvić, Kurin, Stoilović, Panović, G. Grbić (Ćulibrk), Malić (I. Grbić), Jerković, Pjevaljčić (Demonjić).

A szezon egyik leggyengébb teljesítményét nyújtotta a moholi csapat, és nem tudta elkerülni a vereséget hazai pályán. A vendégek szervezettebb játékkal, pontos átadásokkal rukkoltak elő, kapura sokkal veszélyesebbek voltak, két gólt is elértek, és megérdemelték a sikert. A 20. percben Jerković jobb oldali beadása után Pjevaljčić fejjel a jobb alsó sarokba talált. Ezután moholi helyzetek következtek, előbb Jelić Ilija fejese kissé célt tévesztett, majd Morović szólója után védett bravúrosan a kimozduló Matković. A szünet után a moholi csapat egyre erőteljesebben támadott, de Mitrović két gólhelyzete is kihasználatlanul maradt, majd Morović egyéni akciója után az egyik védőjátékos az üres kapu elől mentett. A vendéglátó védelme egyre inkább fellazult, ezt kihasználva a 79. percben Demonjić megszökött a védőjétől, és Đukić mellett újabb gólt lőtt, amivel bebiztosította csapata győzelmét.

A 25. forduló: Njegoš–Potisje 2:2, Bácska–Proleter 0:2, Bajsa–Jadran 3:0, Vinogrdar–Tornyos 1:0, Preporod–Egység 2:0, Krivaja–Sloga 2:0, Obilić–Radnički 7:0, a Pannónia szabad volt.