2024. augusztus 7., szerda

A hajdújárási Vinogradar a győztes

Szombat délután rekkenő hőségben játszották a horgosi nemzetközi labdarúgótorna első mérkőzését a helybeli Horgos 1911 és a körzeti ligás Csantavér között. Az igen kiegyensúlyozott mérkőzésen már úgy tűnt, hogy tizenegyesek döntenek majd, de három perccel a lefújás előtt Somogyi Hunor védhetetlenül bombázott a vendégcsapat hálójába.

A másik párosításban a Vinogradar fölényes, 4:1 arányú győzelmet aratott a magyarországi megyei másodosztályban játszó Bonyhád felett. Vasárnap a harmadik helyért játszandó mérkőzésre a Csantavér csapata nem érkezett meg Horgosra, így küzdelem nélkül a Bonyhád lett a harmadik helyezett. Az első helyért és a torna győztesének járó serlegért a Horgos 1911 a hajdújárási Vinogradarral szemben nagy küzdelemben kétgólos verességgel hagyta el a pályát. Meglátszott a vendégcsapat tapasztaltabb, rutinosabb játéka, a horgosiak viszont lelkesedésből és küzdeni akarásból jelesre vizsgáztak. A torna befejeztével Sors Róbert, a Horgos 1911 Labdarúgóklub elnöke elmondta, hogy a vezetőség elégedett a csapat játékával, és már nagyon várják a Tisza Menti Liga nyitányát, ami e hó 18-án lesz. Sors azt sem titkolta, hogy a ligában bejegyzett tizenhat csapat megmérettetésében a Horgos 1911 klub célja a bajnoki cím megnyerése.