2024. július 19., péntek
IX. NŐI VB

A házigazda a negyeddöntőben

Eddig teljesül az álma az ausztrál–új-zélandi női vb nagyobbik társrendezőjének, hiszen azok után, hogy csoportelsőként jutott az egyenes kieséses szakaszba, a nyolcaddöntőt is sikerrel vette, két góllal verte meg Dániát. Ausztrália Melbourne-ben nagy csatát vívott a küzdelmes dánokkal, a vezetést a Fowler labdájával kiugró Foord szerezte meg félórányi játék után (29.), majd a második félidő derekán a Van Egmond passzát kihasználó Raso pecsételte meg a sikert (70.). Ausztrália riválisa a nyolc között a mai Franciaország–Marokkó meccs nyertese lesz.

Caitlin Foord megszerzi Ausztrália első gólját (Fotó: Beta/AP)

Csak büntetőkkel dőlt el a nap másik nyolcaddöntője, miután Anglia és Nigéria 120 percig gyűrte egymást találat nélkül. A pontrúgásoknál aztán az első angol, Stanway, illetve az első két nigériai, Oparanozie és Alozie hibázott, így az ötödik sorozatban Kelly továbblőtte a szigetországiakat. Anglia negyeddöntős ellenfele a mai Kolumbia–Jamaica meccs győztese lesz.

Eredmények, nyolcaddöntő: Anglia–Nigéria 0:0, tizenegyesekkel 4:2, Ausztrália–Dánia 2:0.

Nyitókép: Caitlin Foord megszerzi Ausztrália első gólját (Fotó: Beta/AP)