2024. augusztus 4., vasárnap

Oromon forró volt a hangulat

MAGYARKANIZSA–ZENTA–ADAI LIGA

Adorján: Tisza B–Tornyos 1:4 (1:2)

Adorjáni pálya, 100 néző, vezette: Simendić Đ. (Mohol). Góllövők: Faragó A. a 36., illetve Szokola P. a 4., Tóth Horgosi a 16., Olajos az 55. és Karácsonyi a 89. percben.

Tisza B: Borsos Cs., Csizmadia, Mišković K., Mišković Dá., Vadász, Bagi R., Faragó A., Bagi K., Borsos Z. Csaba (Mišković K.), Mišković Da. (Préda M.), Kis Z.

Tornyos: Farkas, Tóth Horgosi, Kovács Z. (Branković), Homolya G., Kálmán, Hajagos, Bajtai, Karácsonyi, Szokola P. (Gyuris), Homolya M., Olajos (Vajda A.).

A bajnokság utolsó hazai mérkőzésén az adorjániak utánpótláscsapata sérülések miatt kénytelen volt hiányos felállításban felvenni a küzdelmet a liga bajnoka, a Tornyos elleni találkozón.  B. M.

Orom: Šampion–Jedinstvo 2:1 (1:0)

Oromi pálya, 70 néző, vezette: Simendić (Mohol). Góllövők: Csanádi az 5., a 90. (11-esből), illetve Ajtai a 82. percben (11-esből).

Šampion: Toldi, Úri, Szokol, Vajda, Apró, Faragó, Csanádi, Körmöci D., Krajnović, Homolya (Dukai), Szűcs.

Jedinstvo: Bohata, Takács, Törteli, Fátyol, Nagy O., Bajúsz, Beharović, Huszta, Kolompár (Momirov), Ajtai, Lakatos.

Az események a hajrában pörögtek fel: a 80. percben Toldi ütközött az ötösnél az egyik vendégcsatárral, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, a túl hevesen reklamáló Úrit pedig kiállította. Közel kétperces huzavona után Ajtai belőtte a tizenegyest, ám a vendégeknek ez sem volt elég a pontszerzéshez, az utolsó percben ugyanis Krajnovićot rúgták fel a tizenhatoson belül, a moholi bíró pedig ismét a büntetőpontra mutatott, és a hazaiak csapatkapitánya, Csanádi élt is a lehetőséggel. A lefújás után kisebb incidensre is sor került, néhány vendégszurkoló ugyanis berohant a pályára, az indulatok azonban szerencsére gyorsan lecsillapodtak, így nem történt súlyosabb rendbontás.  K. Zs.

A 22. forduló: Adorján B–Tornyos 1:4, Šampion–Jedinstvo 2:1, a Horgos szabad volt.

1. Tornyos                 18        12        5          1          60:11   41

2. Horgos 1911         17        9          2          5          56:24   30

3. Tisza B                   19        8          4          7          28:25   28

4. Šampion                 18        6          2          10        19:45   20

5. Јedinstvo               18        2          2          14        10:68   8

Verbász–Titel–Zsablya községközi liga

Péterréve: Jedinstvo–Jedinstvo (G) 1:7 (0:5)

Jedinstvo-pálya, 100 néző, vezette Berić (Turia). Góllövők: Stanojev a 47., illetve Sekulić a 7., a 18., Kirti a 20., a 27. és Tepić B. Radoslav a 36., az 50. és az 56. percben.

Jedinstvo (P): Stefanović (Kajčić), Jakšić, Jovičić, Husanović, Molnár, Nagy, Dražić, Tobžić, Živić, Stanojev Daniel, Anđelković.

Jedinstvo (G): Tepić M. Radoslav, Kazija, Zorić, Gadžić, Sekulić (Tepić Radovan), Malinović, Dimić, Tepić B. Radoslav, Kirti (Korda), Kovačević.

A táblázaton a második helyen álló csapat fölényesen legyőzte a Tisza menti piros-fehéreket, mert taktikailag és fizikailag is nagyon jól fel vannak készítve. A közönség a meccs végén tapssal jutalmazta a vendégeket, mert a tavaszi szezonban a péterrévei pályán nem szerepelt jobb csapat.  Zs. J.

A 21. forduló: Iskra–Bácska 5:1, Napredak–Obilić 3:0, Vojvodina–Mladost 1:1, Jedinstvo (P)–Jedinstvo (G) 1:7, Hajduk–Budućnost 3:0, Miletić–Sloga 4:0.

1. Miletić                    21        19        2          0          62:12   59

2. Jedinstvo (G)        21        18        1          2          68:8     55

3. Bácska                   21        16        1          4          59:22   49

4. Iskra                      21        13        2          6          65:30   41

5. Budućnost 21        11        2          8          44:31   35

6. Jedinstvo (P)        21        8          3          10        35:43   27

7. Napredak               21        7          4          10        28:27   25

8. Vojvodina              21        5          6          10        31:40   21

9. Hajduk                   21        5          3          13        26:56   18

10. Mladost                21        5          2          14        30:56   17

11. Obilić                   21        4          2          15        18:61   14

12. Sloga                   21        0          2          19        8:88     2

A következő forduló: Bácska–Miletić, Sloga–Hajduk, Budućnost–Jedinstvo (P), Jedinstvo (G)–Vojvodina, Mladost–Napredak, Obilić–Iskra.