Annak ellenére, hogy ez a hétvége is bővelkedik a fociban, hiszen lesz Fradi–Újpest, Napoli–Roma, Juve–Fiorentina, Leverkusen–Gladbach, illetve a klub-vb is kezdődik a negyeddöntőkkel, a víkend fő eseménye a 2016-os Eb csoportjainak szombati, párizsi sorsolása, amelyen kiderül többek között az, hogy a labdarúgó-világeseményre harmincéves böjt után kijutó magyar válogatott melyik csoportba, melyik három csapat mellé kerül.
A rendkívüli izgalommal várt sorsolás szombaton 18 órakor kezdődik, a csapatokat a nemzetközi szövetség (UEFA) koefficiensei alapján négy kalapba sorolták, Magyarország a harmadikba került, a kalapbeosztás szerint húzzák majd ki a hat csoport összetételét. A házigazda Franciaország biztosan az A csoportba kerül, a húzás során először a legesélyesebbek, az 1. kalap csapatai következnek, utána a 4. kalap csapatait sorsolják, majd következik a harmadik és legvégül a második kalap. A sorsoláson négy egykori Európa-bajnok, a cseh Antonín Panenka, a német Oliver Bierhoff, a francia David Trezeguet és a görög Angelosz Hariszteasz segédkezik majd.
A jövő évi Európa-bajnokságot június 10-e és július 10-e között Franciaország tíz városában –Bordeaux, Lens, Lille, Lyon, Marseille, Nizza, Párizs, Saint-Denis, Saint-Étienne és Toulouse – rendezik meg, a hat csoportból az első és a második helyezett, illetve a négy legjobb csoportharmadik jut tovább a legjobb tizenhat közé.
Kalapbeosztás:
1. kalap: Franciaország, Spanyolország, Németország, Anglia, Portugália, Belgium.
2. kalap: Olaszország, Oroszország, Svájc, Ausztria, Horvátország, Ukrajna.
3. kalap: Magyarország, Csehország, Svédország, Lengyelország, Románia, Szlovákia.
4. kalap: Törökország, Írország, Izland, Wales, Albánia, Észak-Írország.
tar
SZOMBAT
13.30, Digi Sport 2: Aberdeen–Hearts
13.30, Sportklub 3: MK Dons–Ipswich Town
13.45, Digi Sport 1, Sportklub 1: Norwich City–Everton
15.00, Arena Sport 1, Digi Sport 3: Genoa–Bologna
15.00, Arena Sport 3: Lokomotiva Zagreb–Istra
15.30, Eurosport2: Bayern München–Ingolstadt
15.30, M4: Debrecen–MTK
16.00, VRT1: Vojvodina–Jagodina
16.00, Sportklub 1, Sport1: Barcelona–Deportivo La Coruña
16.00, Digi Sport 1, Sportklub 3: Manchester City–Swansea City
16.00, Digi Sport 2: Reims–Nice
18.00, HRT2, M4, RTS2: a 2016-os Eb csoportjainak sorsolása
18.00, Arena Sport 3: Crvena zvezda–Radnik
18.00, Arena Sport 4: Palermo–Frosinone
18.00, Arena Sport 5, Digi Sport 3: Sassuolo–Torino
18.15, Sportklub 3, Sport1: Celta Vigo–Espanyol
18.30, Digi Sport 1, Sportklub 1: Bournemouth–Manchester United
18.30, Eurosport2: Bayer (L)–Borussia (M)
19.30, M4: Ferencváros–Újpest
19.45, Sportklub 2: PSV–Roda
20.00, Arena Sport 3, Digi Sport 2: Lille–Lorient
20.00, Arena Sport 5: Nantes–Toulouse
20.30, Sportklub 1, Sport1: Sevilla–Sporting Gijón
20.45, Arena Sport 4, Digi Sport 1: Udinese–Inter
22.05, Sportklub 2: Las Palmas–Real Betis
VASÁRNAP
8.00, Arena Sport 1: Club América–Guangzhou
11.30, Arena Sport 1, M4: Mazembe–Sanfrecce Hiroshima
12.00, Sportklub 1, Sport1: Rayo Vallecano–Málaga
12.30, Sportklub 3, Sport2: Utrecht–Ajax
13.00, Arena Sport 3: Rad–Partizan
14.00, Arena Sport 2, Digi Sport 3: Monaco–Saint-Étienne
14.30, Digi Sport 1, Sportklub 1: Aston Villa–Arsenal
14.30, Sport2: Groningen–Feyenoord
15.00, Arena Sport 3: Chievo–Atalanta
15.00, Arena Sport 4, Digi Sport 2: Milan–Hellas Verona
15.00, Arena Sport 5: Standard Liège–Club Brugge
15.30, Eurosport2: Augsburg–Schalke
16.00, Sport1: Eibar–Valencia
17.00, Arena Sport 3: Rijeka–Slaven
17.00, Arena Sport 5: Angers–Bordeaux
17.00, Digi Sport 2, Sportklub 1: Liverpool–WBA
17.00, Digi Sport 3, Sportklub 3: Tottenham–Newcastle United
17.30, Eurosport2: Borussia (D)–Eintracht (F)
18.00, Arena Sport 4, Digi Sport 1: Napoli–Roma
18.15, Sport1: Atlético Madrid–Athletic Bilbao
20.00, Digi Sport 3: Oostende–Anderlecht
20.30, Sportklub 1, Sport1: Villarreal–Real Madrid
20.45, Arena Sport 4, Digi Sport 1: Juventus–Fiorentina
21.00, Arena Sport 3, Digi Sport 2: PSG–Lyon