2024. augusztus 3., szombat
LABDARÚGÁS - SZUPERLIGA

Halvány szabadkai remény

Szabadka: Spartacus–Novi Pazar 2:0 (1:0)

Városi stadion, 200 néző, vezette: Anđelković (Kruševac). Góllövők: Ilić a 25., Ivanović a 88. percben.

Spartacus: Janošević, Farkas, Antonić, Kovačević, Milošević, Tumbašević, Jočić, Mrkela (Ivanović), Torbica, Makarić (Jondić), Ilić (Uzoma).

Novi Pazar: Živković, Protić, Tintor, Vuković, Kostić, Đalović (Zilkić), Todorović, Vusljanin, Osmanagić (Rušević), Pavlović, Damjanović.

Idei utolsó hazai fellépésükön a Spartacus labdarúgói közepes teljesítményt nyújtva is begyűjtötték a három pontot, így a fagyoskodó szabadkai szurkolók elégedetten hagyhatták el a városi stadiont, hiszen kedvenceik több mint száz nap után ismét nyerni tudtak a bajnokságban. A Novi Pazar elleni találkozó első húsz percében nem sok látnivaló akadt, majd a félidő derekán a Kék Galambok szinte a semmiből megszerezték a vezetést: egy jobb oldali akciót követően Stefan Ilić elé pattant a labda, ő pedig tíz méterről higgadtan a kapuba helyezett. A szandzsáki vendégcsapat a játékrész hajrájában egyenlíthetett volna, Pavlović remek ütemű átadása után Kostić került helyzetbe, az előrehúzódó jobbhátvéd közeli lövését azonban Janošević lábbal védeni tudta. A második félidő hazai lehetőséggel kezdődött, az 55. percben pedig egy kemény ütközést követően egy kis időre elszabadultak az indulatok a pályán. Miután úgy-ahogy lecsillapodtak a kedélyek, előbb Makarić szerezhetett volna újabb gólt egy gyors kontra után, majd a vendégek percei következtek: a 67. percben a játékvezető les címén megsemmisítette a Novi Pazar-iak találatát, hat perccel később pedig a hazai kapus védte Damjanović közeli próbálkozását. A szabadkai gárda két perccel a rendes játékidő letelte előtt biztosította be győzelmét, Milošević pontos beadása után Ivanović került helyzetbe, és a csereként pályára lépő játékos élt is a kínálkozó lehetőséggel.

A 21. forduló: Voždovac–Metalac 1:0, Radnički (N)–Čukarički 0:0, Crvena zvezda–Radnik 5:0, OFK Beograd–Javor 0:1, Borac–Mladost 1:2, Rad–Partizan 2:2, Vojvodina–Jagodina 3:1, Spartacus–Novi Pazar 2:0.