2024. augusztus 3., szombat

A Kuća Zdravlja győzelme

A Kuća Zdravlja győzelmével ért véget Szabadkán a 43. újévi kispályás labdarúgótorna, melyet Szabadka városa és a Stadion KKV szervezett. A tavalyi döntő ismétlésén, teltház előtt a Kuća Zdravlja csapata 4:1 arányú győzelmet aratott a Real Impex Šeki Enterijeri együttes felett. A finálé már az első félidőben eldőlt, hiszen az első húsz percet követően Željko Grujičić két, valamint Simonović és Jančevski góljaival a Kuća Zdravlja 4:0-s előnyre tett szert. A második félidőben a tavalyi bajnok Šeki csapata, Tomčić góljával szépített ugyan, de ez volt a maximum, ami ezen az estén összejött a Miodrag Guberinić együttesének. A bronzmérkőzésen a Kraljevina Srbija és a Jasimpex Superinfo mérkőzése 1:1-gyel ért véget, a büntetőpárbajt a Jasimpex Superinfo nyerte 4:2-re. A döntő napján két bemutató mérkőzést is láthatott a közönség: az elsőn a szabadkai edzők és játékvezetők csaptak össze, melyen az edzők, Guljaš, Skenderović és Marinković góljaival 3:0 arányban megnyertek, majd a Spartacus és az Arena 2004-ben született játékosai mérkőztek meg, mely 1:1-es döntetlennel zárult. A torna végén kiosztották az elismeréseket. Mindhárom díjazott a tornagyőztes Kuća Zdravlja együtteséből került ki, a legjobb kapusnak Vladimir Ranisavljevićet választották, aki mindössze két gólt kapott a hét mérkőzés során, a legjobb játékosnak pedig a torna gólkirálya, a 22 találatig jutó Željko Grujičić bizonyult. Az első helyezettnek járó serleget és a 350 000 dináros elismervényt Vjekoslav Ostrogonac, a Városi Tanács sporttal megbízott tagja adta át, a második helyről szóló 100 000 dináros csekket Tóth Róbert, a Stadion KKV igazgatója, a harmadik helyről szóló csekket pedig Branislav Kapor, a torna szervezőbizottságának tagja nyújtotta át a dobogós együtteseknek.