2024. július 16., kedd
NŐI LABDARÚGÁS

Bronzérem Barátság Kupáján

A szerb női Szuperligában jelenleg az 5. helyen álló TSC Magyarkanizsa együttese a közelmúltban Montenegróba utazott, ahol a kék-fehérek részt vettek a Barátság Kupája elnevezésű nemzetközi teremtornán, melyen kilenc környékbeli ország képviseltette magát. A Tisza-partiak a 4. csoportba kaptak besorolást, ahol előbb 3:0-ra verték a Majdanpek gárdáját, majd nagyon jó teljesítményt nyújtva ugyanilyen arányban győzték le a spliti Hajdukot is. Utolsó csoportmeccsükön a TSC-s lányoknak már egy döntetlen is elég volt a csoportelsőséghez, amit a bolgár ENKO Plovdiv elleni 2:2-vel hoztak is.

A TSC női csapata a pljevljai tornán

Az északmacedón Biljanini Izvori elleni negyeddöntős párharc rosszul indult a magyarkanizsaiak számára, ellenfelük ugyanis már az 1. percben büntetőhöz jutott, Vesić kapus azonban hárítani tudta az északmacedón játékos lövését. Ezt követően beindultak Vajda Fangyó tanítványai, akik ügyes kombinációk végén négyszer is bevették ellenfelük kapuját, és így végül magabiztos győzelemmel jutottak be az elődöntőbe, ahol a torna egyik esélyese, a ljubljanai Olimpija várt rájuk. A végig jó teljesítményt nyújtó szlovén gárda a TSC-nek sem adott sok esélyt, a ljubljanai zöld-fehérek ugyanis sima, 3:0-s győzelemmel masíroztak be a fináléba, melyet a Sarajevo ellen meg is nyertek, így a torna szabályzata alapján a magyarkanizsaiak végeztek a harmadik helyen, mivel őket a későbbi győztes búcsúztatta az elődöntőben. A pljevljai vetélkedésen Belovan Željka és Trbojević Ivana egyaránt 3-3 gólt szerzett a TSC színeiben, utóbbi játékos kiosztott még öt gólpasszt