2024. július 16., kedd
MAGYAR LABDARÚGÁS

Újoncok csúcstámadása

Érdekesen alakulnak a magyar bajnokság eddigi eredményei. Az előző fordulót követően a Diósgyőr volt a listavezető, a szombati játéknap után pedig a másik újonc, az MTK állt az élre. Mindehhez „csak” annyi volt szükséges, hogy a kék-fehérek hazai környezetben legyőzzék a miskolciakat. Az MTK már az 5. percben egy szögletet követően a válogatottba először meghívót kapó Kata fejesével vezetést szerzett. A második félidőben Bognár bombagóllal duplázta meg a fővárosiak előnyét. Néhány perccel később ugyan a Diósgyőr Vallejo találatával szépíteni tudott, de többre nem futotta a miskolciak erejéből.

Mivel még mindig nem készült el a Kisvárda stadionja, a csapat hatodik találkozóját is idegenben volt kénytelen lejátszani. Az Újpest elleni összecsapás elején úgy tűnt, mindez nem zavarja a várdaiakat, mert Mešanović gyönyörű találattal juttatta vezetéshez csapatát. A folytatás azonban már nem a vendégek szája íze szerint alakult. A félidő közepén ugyanis Ljuljić kiegyenlített, majd a szünetet követően Ambriose megfordította a mérkőzést. Jovičić gólját követően ugyan még reménykedhettek a vendégek a pontszerzésben, ám a hajrában Morschel a lilák javára döntötte el a találkozót.

Kiegyenlített első félidőt követően a második félidőben bemutatott jó játékának köszönhetően a Paks legyőzte a Fehérvárt. Székesfehérváron aligha lehetnek büszkék az idénykezdésre, hiszen a megszerzett négy pont nagyon kevés egy ilyen múltú és játékosállományú csapattól.
A Puskás Akadémia vasárnap délután hátrányból fordítva nyerni tudott Mezőkövesden, és a második helyre lépett fel.

A 6. forduló: Újpest–Kisvárda 3:2 (Ljuljić 28., Ambriose 53., Morschel 82., illetve Mešanović 6., Jovičić 72.), MTK–Diósgyőr 2:1 (Kata 5., Bognár 57., illetve Alex Vallejo 60.), Paks–Fehérvár 2:0 (Windecker 53., Mezei 73.), Mezőkövesd–Puskás Akadémia 1:3 (Dražić 13., illetve Gomis 73. (öngól), Soisaolo 77., Gruber 86.).