2024. augusztus 22., csütörtök
BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ

Belgrádban dől el a továbbjutás

A Bajnokok Ligája selejtezőküzdelme a rájátszáshoz érkezett, a Crvena zvezda a norvég Bodø/Glimt vendégeként lépett pályára kedden. A műfüves pályán az első játékrészben a várakozásoknak megfelelően a házigazdák mezőnyfölényt alakítottak ki, azonban a szervezetten védekező szerb csapaton sokáig nem találtak fogást. Az első félidő hajrájában ugyan eltalálták a norvégok a felső lécet, ám ezt a helyzetet is megúszták a belgrádiak, akik pedig egy lesgóllal válaszoltak. A szünetet követően nagyobb fokozatra kapcsoltak a hazaiak. Előbb egy szögletet követően Odin Luras Björtuf szerzett fejjel vezetést, majd Isak Maatta duplázta meg a norvégok előnyét. A vendégek az utolsó fél órában már sokkal bátrabban játszottak, kidolgoztak néhány veszélyes helyzetet, végül Ognjen Mimovićnak a szépítés is összejött. Az eredmény a későbbiekben már nem változott, így a jövő szerdán a Crvena zvezda Belgrádban próbálhatja majd ledolgozni minimális hátrányát.
Vendégrohamokkal kezdődött a Dinamo Zagreb–Qarabag mérkőzés, ennek ellenére a vezetést a horvátok szerezték meg. Marko Pjaca szerencsét sem nélkülöző találatát követően továbbra is a Qarabag játszotta a veszélyesebb focit és Ivan Nevištićnek, a horvát csapat hálóőrének több bravúrt is be kellett mutatnia, hogy megőrizze kapuja érintetlenségét. A kimaradt lehetőségek ezúttal is megbosszulták magukat, mert a csereként beállt Sandro Kulenović öt perc alatt duplázni tudott, és így a zágrábiak megnyugtató előnnyel várhatják a visszavágót. Egy félidőn át tartani tudta magát a Slavia Praha a Lille otthonában. A második félidő elején azonban Jonathan David pazar kapáslövéssel juttatta előnyhöz a franciákat. A hajrában Edon Zhegrova tette megnyugtatóvá a franciák helyzetét. Érdekesség, hogy a csehek mindkét francia gólra válaszolni tudtak, ám a VAR a vendégek első találatát kezezés, a másodikat pedig les miatt érvénytelenítette.
Eredmények, 4. forduló: Bodø/Glimt–Crvena zvezda 2:1, Dinamo Zagreb–Qrabag 3:0, Lille–Slavia Praha 2:0.

Nyitókép: Ognjen Mimović (középen) szépítése későn érkezett / forrás: Beta/AP