2024. július 22., hétfő
NB I.

Fordítások

Nem indult jól a címvédő számára a Ferencváros–Mezőkövesd- találkozó. A vendégek az első percekben megszerezték a vezetést, és a későbbiekben is több veszélyes támadást vezettek Dibusz kapujára. A zöld-fehérek mintegy félórányi játék után kezdtek el ébredezni. Az egyenlítésre egészen az első félidő végéig kellett várni. Igaz, Boli találatát követően Mak is eredményes tudott lenni, így a szünetre a Ferencváros megfordította a mérkőzést. A második játékrészben a videóbíró segítségével büntetőhöz jutott a hazai csapat, amit Uzuni magabiztosan értékesített. Már akkor sejteni lehetett, hogy a vendégeknek az első félidőben bemutatott jó játéka ezúttal kevésnek bizonyul a pontszerzéshez. Ráadásul a játékvezetői hosszabbításban Boli parádés góljával kiütésessé tette csapata győzelmét.

Az első két fordulóban győzelmet arató Kisvárda az MTK vendégeként lépett pályára pénteken, a forduló nyitótalálkozóján. Bár az első percektől kezdve a várdaiak játszottak gólratörőbben, meglepetésre bő fél óra elteltével Grozav a hazai csapatot juttatta vezetéshez. A szünetet követően a vendégek két gyors fejes góllal fordítani tudtak, és a látottak alapján megérdemelten tértek haza három ponttal. Az csak ráadás lehet számukra, hogy a Mezőkövesd botlásának köszönhetően, egyedüli százszázalékos csapatként a táblázat első helyére kerültek.

Fordulatokban bővelkedő találkozó volt a Paks–Debrecen-összecsapás is. A vendégek Ferenczi és Dzudzsák találataival az első félidő hajrájában már kétgólos előnyre tettek szert, ám még a szünet előtt Ádám büntetőből szépíteni tudott. A második játékrész eleje egyértelműen a hazaiaké volt. Hahn kiegyenlített, majd Bognár gólja után a Paks megszerezte a vezetést. A Loki azonban nem adta fel, a csereként beállt Ugrai kiegyenlített, így végül a csapatok megosztoztak a pontokon.

Továbbra sem megy a játék a Fehérvárnak. Petrjak ugyan vezetéshez juttatta csapatát a Gyirmót pályáján, ám a fokozatosan elkényelmesedő vendégek védelmének hibáját kihasználva egy szögletet követően az újonc csapat kiegyenlített, és ennek következtében, nem kis meglepetésre, a fehérváriak csupán egy pontot szereztek.

A 3 forduló: MTK–Kisvárda 1:2 (Grozav 32. illetve Hej 69., Mesanović 75.), Paks–Debrecen 3:3 (Ádám 45., Hahn, 50., Bognár 63., illetve Ferenczi 27., Dzsudzsák 41., Ugrai 73.), Ferencváros–Mezőkövesd 4:1 (Boli 45+2. és 94., Mak 45+3., Uzuni 68., illetve Nagy 6.), Gyirmót–Fehérvár 1:1 (Varga 61., illetve Petrjak 30.), Újpest–Honvéd 1:1 (Katona 34., illetve Lukić 60.), a Zalaegerszeg–Puskás Akadémia meccset félbeszakították.