Belgrádi rablás Szabadkán

Kiütéses Potisje-siker – Egyelőre hibátlan a TSC női csapata

SZUPERLIGA

Szabadka: Spartacus–Čukarički 0:1 (0:0)

Városi stadion, 500 néző, vezette: Đorđić (Belgrád). Gólszerző: Kajević a 47. percben.

Spartacus: Dokić, Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević, Jočić (Vidaković), Marčić, Denković, Srećković (Tufegdžić), Carneiro (Šormaz), Obradović.

Čukarički: Petrović, Docić, Tedić, Ndiaya, Kajević (Mićin), Bogosavac (Kamenović), Ćirković, Ostojić, Šapić, Kovač, Stojanović (Birmančević).

A Spartacus hiába uralta a mérkőzés nagy részét, az akciók végén hiányzott a kellő összpontosítás, míg a vendégek szórványos támadásaikból egyet értékesítettek, és elvitték a teljes zsákmányt a városi stadionból. A 47. percben Stojanović kitűnően tálalt Kajević elé, aki bevette Dokić kapuját. Az 54. perctől a belgrádiak tíz emberre fogyatkoztak, mivel Tedić megkapta második sárga lapját. Az emberelőnyben játszó Kék Galambok soraiból a 62. percben Obradović ollózással veszélyeztette a Čukarički kapuját, majd Denković szabadrúgása szállt fölé, tizenkét perccel a vége előtt újra a montenegrói játékos került helyzetbe, de Petrović ismét résen volt.

A Szuperliga vasárnap esti mérkőzései: Spartacus–Čukarički 0:1, Voždovac–Inđija 4:1. Az élcsoport: TSC, Crvena zvezda (–1) 24, Partizan (–1) 23 pont stb.

TISZA MENTI LIGA

Magyarkanizsa: Potisje–Tromeđa 8:0 (2:0)

Népkerti pálya, 100 néző, vezette: Madarász (Mohol). Góllövők: Apró a 32., a 49., az 59., Tandari a 35., Balgó az 51., Búza a 62., a 69. és Konc a 85. percben.

Potisje: Tutunović, Bagi (Nagy K.), Horvát Va., Tandari, Búza, Huszák, Fodor, Kiss (Balgó), Nagy O. (Konc), Apró, Muhi.

Tromeđa: Bicók, Vas (Farkas), Horvát Vi., Domonkos K., Tokodi (Teleki), Győri, Taracki, Domonkos L., Lakatos, Homolya, Fehér (Domonkos Á.).

A hazai csapat játszott fölényben, sok gólhelyzetet teremtettek, két kapufát lőttek, és végül fölényes győzelmet arattak. A 32. percben Apró kezdte meg a gólgyártást, aki a tizenhatosról remek lövéssel talált be a bal alsó sarokba. Három perc múlva egy szép összjáték után Tandari közelről gurított a kapuba. A második félidőben tíz perc alatt három gólt szereztek a hazaiak. A vendégeknek egy gólhelyzetet sikerült kialakítani a 70. percben, amikor Lakatos nagy lövése a felső lécet találta el.

Mohol: Bácska–Tornyos 1:2 (0:0)

Bácska-pálya, 100 néző, vezette: Živković (Nagykikinda). Góllövők: Morović a 84., illetve Csernák az 56. és Barna D. a 67. percben.

Bácska: Đukić, Ferenc (Cifrić), Kuburić, Kurtešanin, Vlajković, Vrbaški, Krizsán, Anđelković (Parabućski), Morović, Radonić (Stefanović), Szűgyi.

Tornyos: Memedović, Homolya G., Mezei, Tóth Horgosi, Barna Á., Katona, Barna D., Karácsonyi, Rusák, Homolya M., Kaszás (Csernák).

A tornyosi csapat minden tekintetben felülmúlta a vendéglátót, és elvitte a pontokat Moholról. A 19. percben jobb oldali szögletet követően Kurtešanin fejelte a labdát az üres kapu felé, az egyik védő bravúrosan mentett. A 42. percben játékmegszakítás után Tóth Horgosi és Vrbaški esett egymásnak, a játékvezető a vendégek játékosát kiállította, míg Vrbaški sárga lapot kapott. Az 56. percben a tornyosiak kapu elé ívelték a labdát, a védők nem tudtak felszabadítani, és Csernák az elé pattanó labdát a bal alsó sarokba lőtte. A 67. percben a tornyosiak lefutották a hazai védelmet, és végül Barna a jobb oldalról védhetetlenül bombázott Đukić mellett a kapuba. A mérkőzés végéig a vendéglátó mindent egy lapra tett fel az egyenlítés érdekében, de a vendégek védelme jól zárt. Morović végezhetett el két szabadrúgást – az első után Memedović tornázta ki a labdát a jobb felső sarokból, a 84. percben azonban tehetetlenül nézte, ahogy a labda a felső kapufa alá a kapuba vágódik. A mérkőzést követően még Morović kapott piros lapot sportszerűtlen viselkedésért.

Orom: Šampion–Tisza 5:3 (2:0)

Oromi pálya, 50 néző, vezette: Madarász (Mohol). Góllövők: Bíró a 26., a 85., Velez a 17., Martial a 72., Malagurski (11-esből) a 81., illetve Fodor az 53., Mojsin a 67., Lengyel F. a 89. percben.

Šampion: Stojičić Sa., Buza (Joó), Krajnović, Süli (Zsámboki), Móra, Stojičić Sl., Martial, Velez, Malagurski, Virág, Bíró.

Tisza: Kovács, Zombori, Lengyel F., Süli, Mojsin, Radanov, Maletin, Tóth (Zsubrecki), Kocsis, Fodor, Ateljević.

A padéi Tisza elleni találkozón az oromiak az adorjáni Tisza egykori játékosának, Velez Árpádnak a góljával szerezték meg a vezetést, majd egy nagy bedobást követően Bíró Attila duplázta meg a hazaiak előnyét. A 67. percben Mojsin találatával 2:2-re módosították az állást. A hajrában azután ismét rákapcsolt az oromi csapat, Krajnovicék 13 perc leforgása alatt háromszor is bevették Kovács kapuját, amivel el is döntötték a három pont sorsát, mivel a végéig a padéiak erejéből már csak a szépítésre futotta. A nyolc gólt hozó bajnoki több érdekességgel is szolgált, a hazaiak kapuját ugyanis kényszerűségből egy mezőnyjátékos védte, valamint a Šampion csapatában ezen a mérkőzésen mutatkozhatott be az afrikai légiós, Joseph Martial N'Galle, aki debütálása alkalmával szerzett is egy szép gólt. A kameruni származású labdarúgó pályafutása korábbi szakaszában játszott a magyar első (Szolnok) és második osztályban (Makó, Szigetszentmiklós) is, majd Szabadkára költözött, és onnan került át az oromi együtteshez.

Oroszlámos: Slavija–Hajduk 0:1 (0:0)

Slavija-pálya, 50 néző, vezette: Bojin (Padé). Gólszerző: Erić a 78. percben.

Slavija: Arsenov J., Remete, Kijac, Pantelin, Ágoston, Bajić, Elezović, Huszák, Vojnić Hajduk, Perišić (Milanov), Jovičin (Keszég).

Hajduk: Panić, Žiškov, Bodroža, Horváth A., Ostojić, Rankov (Hajder Miloš), Trbović, Lončar (Onjin), Radaković R. (Banjac), Hajder Milan, Erić.

Sok szabálytalanságot hozott a két csapat rangadója. A mindent eldöntő gólt Erić szerezte a 78. percben.

Szanád: Jadran–Horgos 1:1 (1:0)

Jadran-pálya, 100 néző, vezette: Zrim (Ókeresztúr). Gólszerzők: Jovanov a 17. és Törtelyi a 80. percben.

Jadran: Pantelin, Zubrecki, Oluški, Stojanović Č. (Stanić), Ćinkul, Bebek, Jovanov, Vladisavljev, Juhász, Tatić, Stojanović M.

Horgos: Bende, Bate (Kakas), Szabó, Fehér, Bohata, Törtelyi, Kolompár, Szalma (Hoksza), Puljai, Dobó, Božanin (Jakovljev).

A 17. percben Jovanov beadott labdája került szerencsés körülmények között a horgosiak kapujába. A vendégek ezután többet támadtak, pontot pedig a 80. percben mentettek, amikor Törtelyi 20 méterről a bal alsóba lőtt.

Gyála: Graničar–AFK 0:3 (0:1)

Graničar-pálya, 30 néző, vezette: Popov (Törökkanizsa). Gólszerzők: Pekó a 28., Laták Ádám a 74. és Sziráki a 89. percben.

Graničar: Todorović, Popović, Uverić, Stojanović, Ignjatov, Cvejić, Kobrehel, Ivanov, Ognjenović, Popović B., Pantelin.

AFK: Balázs, Világos, Vujić, Laták Adrián, Šević, Baštovanov, Dražić, Drapšin (Sziráki), Laták Ádám (Kiss), Pekó, Péter.

A vendég adaiak megérdemelten vitték el a három pontot Gyáláról. A mérkőzés nagy részét az adaiak kontrollálták, amiről a háromgólos győzelem tanúskodik.

Ókeresztúr: Jedinstvo–Csóka 4:1 (2:1)

Jedinstvo-pálya, 80 néző, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Gólszerzők: Majer a 8., a 45., Milanov Nikola az 56., Vladimir Rankov a 75., illetve Konculić a 41. percben.

Jedinstvo: Stijović, Kalmár, Mićević (Đerić), Živkov M., Brzak, Zivlak, Mikluc (Živkov B.), Milanov, Majer (Rankov), Popov, Kobleher.

Csóka: Militarov, Čavić, Šustran, Péter, Rúzsa, Popov, Csernák, Kostić, Konculić, Antanasović, Dragoljević.

A Jedinstvónál Majer Stevica játszotta a főszerepet, aki két gólt is szerzett a meccsen. A csókaiak hiába egyenlítettek, a hazaiak a végén könnyedén nyertek.

A 7. forduló: Šampion–Tisza 5:3, Potisje–Tromeđa 8:0, Slavija–Hajduk 0:1, Graničar–AFK 0:3, Jadran–Horgos 1:1, Jedinstvo–Csóka 4:1, Bácska–Tornyos 1:2.

3

A következő fordulóban (október 5., 6.): Tisza–Csóka, Horgos–Jedinstvo, AFK–Jadran, Tornyos–Graničar, Hajduk–Bácska, Tromeđa–Slavija, Šampion–Potisje.

TOPOLYA–KISHEGYES KÖZSÉGI LIGA

Péterréve: Jedinstvo–Egység (Kishegyes) 0:7 (0:3)

Péterrévei focipálya, 40 néző, vezette: Matić (Szenttamás). Góllövők: Tóth az 1., Olah a 11., a 47., Vujović a 40., a 65., a 83. és Arambašić a 78. percben.

Jedinstvo: Avdulahi, Marković, Mucibabić, Gavrić, Hegedűs, Korhec, Jovičić, Kovács (Andonov), Radovanović, Rasimi, Nikodinović.

Egység: Petri, Arambašić, Miljković D., Szvoreny (Đuranović), Pejović, Gvozdenović, Tóth, Miljković S. (Vince), Itaj (Dabanović), Olah, Vujović.

Az Egység a meccsen hamar gólt tudott szerezni, az első percben Tóth volt eredményes egy lepattanó labda összegyűjtése után, majd az ő passzát váltotta gólra Olah. Miljković S. beadását a szünet előtt Vujović fejelte be a kapuba. A félidőre így magabiztos előnnyel mehetett a vendégcsapat. A második félidőt is erőteljesen kezdve hamar megszületett a 4. gól is, majd a triplázó Vujović révén a 83. percben beállt a 0:7-es végeredmény, ezzel a kishegyesi gárda megőrizte az első helyét.

A 4. forduló: Slavija–Pobeda 3:1, Sloboda–Tomislavci 1:8, Mladost (Cs)–Mladost (Sz) 0:7, Jedinstvo–Egység 0:7. A Budućnost szabad volt.

0

A következő fordulóban (október 6.): Mladost (Cs)–Jedinstvo, Tomislavci–Mladost (Sz), Pobeda–Sloboda, Budućnost–Slavija. Az Egyég szabad lesz.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Kisbosznia: Mala Bosna–Csantavér 4:1 (1:1)

Kisboszniai pálya, 50 néző, vezette: Ždrnja (Újzsednik). Góllövők: Vojnić a 10., Crvenković a 64., Đuranović a 70., Matković a 84., illetve Barna a 44. percben.

Mala Bosna: Francisković, Kričković, Šarčević, Crvković, Milanković (Jurić), Bratanović, Vuković (Matković), Đuranović, Šarić, Hubert, Vojnić.

Csantavér: Pesti, Kozma, Mácsai, Vituska S., Szabó A., Szabó F., Op, Barna, Vituska Á., Szedlár, Dukai.

A csantavériek 11 játékossal érkeztek Kisboszniába, s a mérkőzés is ennek megfelelően alakult. A vendégek egyik legjobbja, Szabó F. ráadásul a meccs elején lesérült. A vezetést a hazaiak szerezték meg, Vojnić közelről a kapuba rúgta a labdát. A félidő utolsó percében nagy potyagóllal egyenlítettek a vendégek. A 60. perc után Crnković egy kapu előtti kavarodásból betalált a csantavéri kapuba, így megszerezték a vezetést, később két góllal bebiztosították győzelmüket.

A 6. forduló: Mala Bosna–Csantavér 4:1, Višnjevac–Solid 8:4, Vinogradar–Hajduk 3:4, Palics–Lokomotiva 0:1, Bikovo–Elektrovojvodina 1:3. A Žednik szabad volt.

0

A következő fordulóban (október 6.): Lokomotiva–Bikovo, Hajduk–Palics, Solid–Vinogradar, Csantavér–Višnjevac, Žednik–Mala Bosna. Az Elektrovojvodina szabad lesz.

VAJDASÁGI IFJÚSÁGI LIGA – ÉSZAKI CSOPORT

Tóthfalu: Nyers István–Spartacus 1:7 (0:2)

Az akadémia főpályája, 30 néző, vezette: Bojić (Kúla). Góllövők: Fazekas a 85., illetve Novaković a 60., a 68., a 88., Popović D. a 6., az 50., Popović V. a 10. és Savanović a 76. percben.

Nyers István: Ladányi, Denkovity, Viola, Virág (Hrustanović), Božić, Csiszár (Romoda), Fényszárusi (Fazekas), Rényi (Selić), Ábrahám, Ivanov, Perišin.

Spartacus: Dabić, Đakić, Tatić, Stojanović (Savanović), Mijić, Kujundžić (Trbac), Govorčić (Kostić), Popović V., Popović D., Malenčić, Novaković.

A nagyobb játékerőt képviselő vendégcsapat esélyeshez méltóan kezdte a mérkőzést, a szabadkaiak a 3. percben eltalálták a kapufát, a 10. percben pedig már két góllal vezettek. A megilletődötten kezdő hazaiak előtt az első lehetőség a 25. percben adódott, Ábrahám lapos lövését azonban Dabić védeni tudta. A 2. félidő elején Ábrahám visszahozhatta volna a meccsbe a tóthfaluiakat, a magyarkanizsai gólgyáros lövése azonban centikkel elkerülte a jobb alsó sarkot. A folytatásban gyakorlatilag csak egy csapat volt a pályán, a kék-fehérek sorra lőtték a gólokat, és a 75. percben már hatgólos volt az előnyük. A hazaiaknak öt perccel a vége előtt sikerült megszerezniük a szépítő találatot, Fazekas 12 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

A 7. forduló: Nyers István–Spartacus 1:7, Hajduk–Borac 3:2, Proleter–Tekstilac 5:1, Bácska (P)–Kabel 1:0, Novi Sad–TSC 4:1.

Az élcsoport: 1. Novi Sad 18, Spartacus 16, TSC 13, Hajduk 12 pont stb.

NŐI LABDARÚGÁS – I. LIGA

Magyarkanizsa: TSC–Napredak 5:1 (2:0)

Magyarkanizsai pálya, 70 néző, vezette: Milovanović (Belgrád). Góllövők: Balázs a 23., a 77., Jelača a 38., Jankov a 66., Kecman a 68., illetve Gavrilović az 59. percben.

TSC: Ubović, Sóti, Totajev (Kovács), Drobnjak, Jelača, Szilusi, Balázs, Jankov, Kecman (Božić), Körmöczi (Ivošević), Knežević.

Napredak: Milošević, Anastasijević (Timotijević), Dumanović, Stojković, Lisinac, Poljaković (Radović), Mirković, Vučićević, Sretenović, Radojičić (Gavrilović), Petronijević.

A TSC csapata negyedik mérkőzését is megnyerte a bajnokságban, és a kék-fehérek jobb gólarányuknak köszönhetően átvették a vezetést a táblázaton. A Napredak elleni találkozón a magyarkanizsaiak a 20. percben szerezték meg a vezetést, egy jó ütemű kiugratás után Balázs lőtt a kimozduló kapus mellett a bal alsó sarokba. A 37. percben újra a vendégek hálójában táncolt a labda, Knežević szögletét Jelača fejelte a kapuba. A folytatásban a hazaiak gyorsan eldönthették volna a három pont sorsát, Jelača és Balázs helyzetei azonban kimaradtak, ami után jött is a büntetés: egy Ubovićról kipattanó labdára Gavrilović csapott le, és közelről a kapuba bombázott. A bekapott gól után a Tisza menti csapat újra rákapcsolt, Szilusiék több tetszetős akciót is vezettek, melyek végén még háromszor bevették Milošević kapuját. A mérkőzés legszebb gólját a 68. percben láthatták a nézők, amikor egy villámgyors akció után Balázs ugratta ki Kecmant, a hazaiak középcsatára pedig a kifutó kapus felett a kapuba emelt.

A 4. forduló: TSC–Napredak 5:1, Crvena zvezda B–Radnički 8:0, Dubočica–Mačva 4:0, Spartacus B–Majdanpek 1:0, Rad–Kolubara 1:3.

Az élcsoport: TSC, Kolubara 12, Napredak 7, Majdanpek, Rad 6 pont stb.