Váratlan, de megérdemelt AFK-győzelem

Újabb esély az Egységnek – A TSC női csapata lenullázta ellenfelét

TISZA MENTI LIGA

Mohol: Bácska–Potisje 4:0 (1:0)

Bácska-pálya, 50 néző, vezette: Zekonja (Nagykikinda), Góllövők: Szűgyi a 30., a 66. és a 75., Morović a 68. percben.

Bácska: Đukić, Kuburić, Simendić (Ferenc), Kurtešanin, Krizsán M., Vlajković, Krizsán P. (Radonić), Anđelković, St. Morović, Sl. Morović (Parabućski), Szűgyi.

Potisje: Bohata Cs., Bagi, Domonkos, Bohata G., Tandari, Papdancsó, Nagy O. (Balgó), Huszák, Fodor, Apró, Muhi.

Kitűnő teljesítményt nyújtott a rangadón a moholi csapat, többet támadott, a második félidőben a helyzeteit is kihasználta, és megérdemelte a fölényes sikert. A magyarkanizsaiak kezdtek jobban, több ígéretes támadást vezettek, azonban inkább a vendéglátó előtt adódtak gólszerzési lehetőségek. A 30. percben Morović küldött pontos labdát a leshatárra Szűgyinek, aki elhúzta játékszert a kimozduló Bohata mellett, és megszerezte a vezetést. A szünet után a Potisje egyre erőteljesebben támadott, a védők mind feljebb húzódtak, majd nem tudtak visszazárni, ezt pedig a moholiak többször is kihasználták, gyors ellenakciókból újabb gólokat értek el. Az elemében lévő, villámgyors Szűgyi még két gólt lőtt közelről, és Morović is betalált. A vendégek minden igyekezetük ellenére nem tudtak szépíteni.

Horgos–AFK 0:4 (0:2)

Vasút menti pálya, 100 néző, játékvezető: Popov (Törökkanizsa). Gólszerzők: Laták Adrián a 16., Pekó a 28. (11-esből), Dražić az 51., és Kis a 73. percben.

Horgos: Bende, Fehér, Szabó (Kolompár), Hoksza, Bohata, Veselinov, Törteli, Krčmar (Szalma), Dobó (Puljai), Božanin.

AFK: Balázs, Stojanov (Pozsár), Vujić, Laták Adrián, Pekó, Világos (Šević), Baštovanov, Dražić, Péter (Drapšin), Laták Ádám, Kis.

Az adai gárda első találatáig egyenrangú felek csatáztak a pályán. Ezt követően azonban látszott, hogy a vendégcsapat jobb fizikai adottságokkal rendelkezik, mint a nem megszokott felállításban játszó Horgos. A 28. percben büntetőhöz jutott az AFK, amit Pekó vágott a jobb felső sarokba. A folytatásban még reménykedtek a hazai szurkolók, azonban az 51. percben Dražić gólja – amit Baštovanov készített elő – letörte a hazai csapat játékkedvét. A Horgos edzője, Veselinov cserével próbálkozott, de ez már nem segített. A 73. percben Kis találatával végződő mérkőzésen a vendégcsapat váratlanul, de teljesen megérdemelten mind a három bajnoki pontot elvitte Horgosról.

Csóka: Csóka–Tornyos 0:5 (0:3)

Csókai pálya, 50 néző, vezette: Jerinkić (Kikinda). Gólszerzők: Homolya M. a 29., Barna a 39., a 43., Katona a 47. és Karácsonyi a 69. percben.

Csóka: Militarov, Čavić, Šustran, Malbaša, Popov, Csernák, Kostić, Rúzsa, Bulajić, Antanasović, Keleuva.

Tornyos: Dea, Rusák, Kaszás, Tóth Horgosi (Kovács), Kokrehel, Barna Zs., Barna D., Karácsonyi, Csernák (Curnović), Homolya M. (Homolya G.), Katona.

A tornyosiak újabb idegenbeli győzelmükkel újfent megmutatták, hogy a bajnokságban nekik van a legminőségibb keretük, és hogy nem véletlenül állnak a tabella élén. Militarov kapuját először Homolya Miklós vette be a 29. percben, a későbbiekben pedig még négy gól követte a vendégek vezető találatát.

Oroszlámos: Slavija–Tisza 2:3 (1:0)

Slavija-pálya, 40 néző, vezette: Jurić (Zenta). Gólszerzők: Bajić a 20., Maluckov a 80., illetve Sipos a 70., Mojsin a 75. és Jenei a 86. percben.

Slavija: J. Arsenov, Remete (Stevica Jovičin), Kijac, Bajić, M. Elezović, Cvijić, S. Arsenov, Vojnić Hajduk, Perišić, Maluckov, Stojan Jovičin.

Tisza: Kovács, Lengyel F., Jojić (Zubrecki), Süli (Sipos), Mojsin, Liptai, Jenei, Lengyel G., Zombori, Kocsis, Fodor.

A Slavija együttese az első félidőben jobban teljesített, ennek megfelelően a vezetést is megszerezte. A szünet után úgy tűnt, nem változik az eredmény, de a hajrában igazi gólzápor alakult ki: Sipos és Mojsin góljaival a Tisza fordított, hogy aztán Maluckov egyenlítsen. A mindent eldöntő gólt Jenei szerezte a 86. minutumban, ezzel elhozva a Tiszának Oroszlámosról a három pontot.

Ókeresztúr: Jedinstvo–Hajduk 1:2 (0:1)

Jedinstvo-pálya, 50 néző, vezette: Simendić (Mohol). Gólszerzők: Jovanov az 56., illetve Ostojić a 39. és Trbović a 77. percben.

Jedinstvo: Sodić, Kalmár, Majer (Jovanov), M. Živkov, Brzak, Zivlak, Mikluc, Milanov, Rankov, Popov, Kobrehel.

Hajduk: Panić, Hajder Miloš, Ostojić, Horváth A., Bodroža, Žiškov (Brkljač), R. Radaković (D. Radaković), Erić, Onjin (Márta), Trbović, Hajder Milan.

Bár a mérkőzés első félidejében a hazaiaknál volt a kezdeményezés, a podlokányi Hajduk Ostojić révén megszerezte a vezetést. Az ókeresztúriak a csereként beálló Jovanov révén a második játékrészben kiegyenlítettek. A 77. percben Trbović újra bevette Panić kapuját, így a Hajduk 2:1-re nyerni tudott.

Szanád: Jadran–Tromeđa 3:2 (3:1)

Jadran-pálya, 50 néző, vezette: Jonić (Kikinda). Gólszerzők: Keszég a 29., Tatić a 42., Juhász a 44., illetve Lakatos a 4. és Teleki a 64. percben.

Jadran: Magyar, Zubrecki, Vladisavljev, Č. Stojanović, Ćinkul, Knežević, Keszég, Mihaljev, Juhász, Tatić, M. Stojanović.

Tromeđa: Bicók, Papp D., Horváth, Domonkos K., Tokodi, Farkas, Taracki (Telek), Domonkos L., Lakatos, Homolya, Fehér.

Lakatos révén a vendégek hamar megszerezték a vezetést, de Keszég, Tatić és Juhász góljaival a Jadranmár az első félidőben megfordította a találkozót. A szünet után a magyarmajdányiak sorra puskázták el a helyzeteket, de Teleki találatával legalább szépíteni tudtak. A hármas sípszóig nem esett újabb gól, így a Jadranmég akkor is nyerni tudott, ha a játék képe alapján a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna.

Gyála: Graničar–Šampion 2:2 (1:0)

Graničar-pálya, 50 néző, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Gólszerzők: B. Ivanov a 15., Z. Popović a 85., illetve Móra a 68. és Bíró a 76. percben.

Graničar: Todorović, Z. Popović, Uverić, S. Ivanov, Cvejić, Jovanov, B. Ivanov, Kobleher, Malenić, B. Popović, Pantelin (Alji).

Šampion: Saša Stojčić, Jurić (Krajnović), Körmöci, Moras, Pisarić, Slobodan Stojčić, Martial, Velez, Malagurski, Virág, Bíró.

A kiegyenlített mérkőzésen a hazaiak a találkozó elején előnyhöz jutottak, de az oromiak a második félidőben koncentráltabbnak bizonyultak: Móra és Bíró révén fordított a Šampion. A Graničar Z. Popović hajrábeli góljával mentett pontot.

A 11. forduló: Slavija–Tisza 2:3, Bácska–Potisje 4:0, Graničar–Šampion 2:2, Jadran–Tromeđa 3:2, Jedinstvo–Hajduk 1:2, Csóka–Tornyos 0:5, Horgos–AFK 0:4.

4

A következő fordulóban (november 2., 3.): Tisza–AFK, Tornyos–Horgos, Hajduk–Csóka, Tromeđa–Jedinstvo, Šampion–Jadran, Potisje–Graničar, Slavija–Bácska.

TOPOLYA–KISHEGYES KÖZSÉGI LIGA

Kishegyes: Egység–Pobeda 6:0 (2:0)

Kishegyesi labdarúgópálya, 90 néző, vezette: Jerotijević (Verbász). Gólszerzők: Đorđević a 8., Vujovića 14., az 55., a 74., Tóth a 49. és a 70. percben.

Egység: Đorđević,Arambašić, Miljković, Perović, Pejović, Tóth, Peražić, Mendler (Dabanović), Vince (Bakos), Olah (Petri), Vujović.

Pobeda: Vörös, Vatai, Olah (Rákos), Stojanović, Bolić, Kalinić, Matijašević, Stojčić, Pintér, Senić, Belada.

A mérkőzés esélyese egyértelműen a hazai csapat volt, amely a múlt heti botlást követően győzelmi kényszerben várta a vendégcsapatot. Az Egység már a mérkőzés elején beszorította ellenfelét, majd a 8. percben Đorđević révén büntetőből megszerezték a vezetést. Nem sokkal később már két gólra nőtt az előny, a gólszerző ezúttal Vujović volt. A második játékrész elejét ismét megnyomták a hazaiak, és Vujović. illetve Tóth további 2-2 góljával már 6 gólosra nőtt az előnyük. A Tomislavci a forduló rangadóján alulmaradt a szenttamási Mladosttal szemben, így egy esetleges győzelemmel ismét visszaveheti az első helyet az Egység csapata. Ehhez legalább 2 góllal kellene nyerniük a Budućnost otthonában.

A 8. forduló: Mladost (Cs)–Slavija 3:1, Jedinstvo–Budućnost 1:3, Egység–Pobeda 6:0, Mladost (Sz)–Tomislavci 2:0. A Sloboda szabad volt.

1

A következő fordulóban (november 2., 3.): Pobeda–Mladost (Sz), Budućnost–Egység, Slavija–Jedinstvo, Sloboda–Mladost (Cs). A Tomislavci szabad lesz.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

A 10. forduló: Vinogradar–Mala Bosna 4:1, Palics–Žednik 2:4, Bikovo–Csantavér 4:2, Elektrovojvodina–Solid 3:0, Lokomotiva–Hajduk 4:1. A Višnjevac szabad volt.

3

A következő fordulóban (november 3.): Solid–Lokomotiva, Csantavér–Elektrovojvodina, Žednik–Bikovo, Mala Bosna–Palics, Višnjevac–Vinogradar. A Hajduk szabad lesz.

NŐI LABDARÚGÁS – I. LIGA

Magyarkanizsa: TSC–Lavice 3:0 (1:0)

Magyarkanizsai pálya, 100 néző, vezette: Petrović (Újvidék). Góllövők: Kecman a 15., Knežević az 59., Jankov a 76. percben.

TSC: Ubović, Sóti (Ivošević), Totajev (Kovács), Drobnjak, Jelača, Szilusi, Balázs, Jankov, Kecman (Božić), Körmöczi, Knežević.

Lavice: Stojanović, Stamenković, Đorđević (Stevanović), Jelić, Milenković, Bogdanović, Stošić, Marjanović, Ilić, Anđelković (M. Kostić), I. Kostić.

A magyarkanizsai mérkőzés a szokásos koreográfia szerint kezdődött el, a hazai csapat az első percektől átvette az irányítást, a vendégek pedig behúzódtak a saját kapujuk elé, és sokszor tizenegy emberrel védekeztek. A kék-fehérek néhány kisebb helyzet után a 15. percben szerezték meg a vezetést, Jankov jobb oldali beadását követően az egyik védőről Kecman elé pattant a labda, és a hazaiak középcsatára közelről nem is tévedett. Tíz perc múlva Knežević bal oldali beívelése után Kecman lövése a kapufán csattant, majd a félidő hajrájában a magyarkanizsaiak büntetőhöz jutottak, Balázs lövését azonban Stojanović védeni tudta, sőt a Spartacus egykori kapusa még a kipattanó után duplázást is hárította. Fordulás után továbbra is a dél-szerbiai együttes térfelén zajlott a játék, az 50. percben Kecmant csak centik választották el attól, hogy szépségdíjas találatot érjen el, távoli lövése ugyanis a felső lécről pattant ki a mezőnybe. Az 59. percben a játékvezető kezezésért újabb tizenegyest ítélt a Tisza-partiak javára, a magabiztos ítélet-végrehajtó Knežević volt, aki a jó irányba vetődő kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt. Nem sokkal később Kecman adott középre, Balázs azonban öt méterről fölé perdített, majd a 76. percben a végig agilisen futballozó Jankov lőtte ki 16 méterről a jobb felső sarkot. A montenegrói bajnoktól leigazolt játékos pár perccel később a felső lécet találta el, a 85. percben pedig a leskovaciak szépíthettek volna, Ubović azonban remek érzékkel hárította Ilić közeli próbálkozását.

A 8. forduló: Kolubara–Radnički 6:0, Rad–Napredak 2:1, Majdanpek–Mačva 3:1, TSC–Lavice 3:0, a Spartacus B–Crvena zvezda B találkozót elhalasztották.