2024. július 27., szombat
FOCIMIX

A Fehérvár kirúgta Nikolićot

A Fehérvár labdarúgócsapatának vezetősége hétfőn szerződést bontott a vezetőedzővel, a szerb Marko Nikolićtyal. A klub honlapján megjelent szűkszavú közleményben megköszönik a 40 éves szakember munkáját, és sok sikert kívánnak neki a folytatáshoz. Nikolić 2017 júniusa óta irányította a fehérváriakat, akikkel 2018-ban bajnoki címet nyert, utána pedig Európa-liga-csoportkörbe vezette az együttest. Szerződését tavaly nyáron 2020 nyaráig hosszabbították meg. Az utódjáról egyelőre nem közölt információt a klub. A Fehérvár, amely utóbbi hét bajnoki összecsapásából csak kettőt nyert meg, szombaton hazai pályán 3:1-re kikapott a Puskás Akadémiától, így jelenleg harmadik helyen áll az NB I.-ben. Az együttes hátránya három pont a címvédő és listavezető Ferencvároshoz képest úgy, hogy a fővárosiak egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak.

Kane szerint Mourinho született győztes

Harry Kane szerint a Tottenham az új vezetőedzőben, José Mourinhóban egy született győztesre talált, és a vezetésével meg lehet célozni az FA-kupát, valamint a Bajnokok Ligáját. Az észak-londoni labdarúgócsapat 11 éve nyerte legutóbbi trófeáját. Az 56 éves portugál tréner, aki a múlt héten váltotta Mauricio Pochettinót, szűk egy év után tért vissza a Premier League-be – tavaly decemberben menesztették a Manchester Unitedtől –, és szombaton mindjárt győztes meccsen debütált: a Spurs úgy nyert 3:2-re a fővárosi rivális West Ham United otthonában, hogy már 3:0-ra vezetett. „Az öreg minden klubnál nyert valamit, ahol dolgozott, ezt nem lehet elvitatni tőle – nyilatkozott az angol válogatott csatár. – Született győztes. Én pedig világossá tettem, hogy a karrieremnek ebben a szakaszában mindenképpen trófeákat akarok nyerni. És azt is világossá tettem, hogy ezt ezzel a csapattal akarom elérni. Nagy év áll előttünk” – fogalmazott Harry Kane. A korábban a Portónál, a Chelsea-nél, az Internél, a Real Madridnál és a Manchester Unitednél dolgozó Mourinho 25 nagy trófeát gyűjtött pályafutása során, a Spurs viszont legutóbb 2008-ban diadalmaskodott, akkor az angol ligakupát nyerte meg. A West Ham elleni siker után – amely január óta az első idegenbeli bajnoki győzelme volt a csapatnak – a 10. helyen áll a PL-ben a Tottenham, és Kane szerint Mourinho érkezése alkalmat ad a játékosoknak az újrakezdésre. „Ha valakinek olyan hírneve van, mint neki, az önbizalmat ad, hiszel a csapatodban” – tette hozzá.