2024. szeptember 11., szerda
TENISZ

Lajović negyeddöntős

Dušan Lajović megnyerte az első játszmát a lengyel Janowicz ellen, aki a második szettben sérülés miatt feladta a mérkőzést (fotó: Ótos András)

Miután várakozáson felül szerepelt a Roland Garroson és Wimbledonban, az ópázovai Dušan Lajović negyeddöntőbe jutott a båstadi 250-es tornán. Lajovićnak szerencséje is volt, hisz a negyedik helyen kiemelt lengyel Jerzy Janowicz sérülés miatt adta fel a 2. forduló meccsét, amikor Lajović már 6:3, 1:1 arányban vezetett. Lajović az elődöntőért a 25 éves és a ranglistán 40. helyezett portugál Joao Sousával találkozik. A portugált a párizsi nagy torna 1. fordulójában láthattunk, amikor Novak Đokovićtyal szemben csak szimbolikus ellenállást tudott tanúsítani.

Győzelemmel kezdett a bukaresti női tornán Aleksandra Krunić, aki három játszmában győzte le az orosz Alekszandra Panovát, a sorsolás azonban nem ígér neki további haladást, hisz valószínűleg az első kiemelt román Simona Halep következik. Nem járt sikerrel Bad Gasteinban Jovana Jakšić, aki három játszmában veszített az argentin Paola Ormaechea ellen.

Sikerekről számolhatunk be a kisebb tornák esetében, hisz Ilija Bozoljac a portoroži challengeren nyert a szlovák Karol Beck ellen, és a 2. fordulóban a belga Nils Desein lesz az ellenfele. Győzött az olaszországi San Benedettóban Fucsovics Márton, habár játszmát veszített az argentin Anders Molteni ellen. Fucsovics következő ellenfele a bosnyák Damir Džumhur lesz. Végül nyert Babos Tímea is, aki Biarritzban könnyen verte ismeretlen francia ellenfelét, és az este a negyeddöntőért a török Pemra Özgennel játszott. Még mindig nem rajtolt viszont a challengereken újonc Marko Tepavac, hisz az időjárási viszonyok miatt csúszik a műsor a hollandiai Scheveningenben.

BÅSTAD. – A férfitorna 1. fordulójában: Ramos–Veselý 7:5, 6:2, Carreno–Brown 6:3, 6:4, Olivo–Mathieu 5:2 – feladás, Berlocq–Reister 2:6, 6:2, 6:2, Ymer–Kukuskin 6:3, 7:5, 2. forduló: Lajović–Janowicz 6:3, 1:1 – feladás.

NEWPORT. – A férfitorna 1. fordulójában: Isner–Odesnik 6:3, 7:6, Hewitt–Harrison 1:6, 7:5, 6:4, Sock–Kuznyecov 6:3, 6:4, Mahut–Arguello 7:6, 6:4, Sztahovszkij–Dusztov 6:3, 6:2, Mannarino–Vang 6:2, 6:4.

BAD GASTEIN. – A női torna 1. fordulójában: Ormaechea–Jakšić 6:3, 4:6, 6:3, Errani–Szinyakova 6:3, 6:2, Suárez–Siegemund 7:6, 1:6, 6:4, Meusburger–Smitková 7:6, 4:6, 7:5, 3:0, Falconi–Larsson 6:3, 6:3, 2. forduló: Petković–Pfizenmaier 6:1, 6:3, Ka. Plíšková–Bogdan 6:2, 7:5, Min–Falconi 6:3, 6:3.

BUKAREST. – A női torna 1. fordulójában: Krunić–Panova 4:6, 6:3, 6:1, Cetkovská–Cadantu 6:3, 6:2, Kovinić–Kontaveit 6:1, 6:4, Knapp–Olaru 6:1, 6:3, Kosztova–Lim 3:6, 6:4, 7:5.

PORTOROŽ. – A challenger 1. fordulójában: Bozoljac–K. Beck 4:6, 6:3, 6:4.

SAN BENEDETTO. – A challenger 1. fordulójában: Fucsovics–Molteni 6:7, 6:0, 6:3.

BIARRITZ. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Babos–Paquet 6:3, 6:2.