2024. szeptember 11., szerda
TENISZ

Krajinović a főtáblán

Máris szép sikert ért el Filip Krajinović, hisz a hamburgi torna selejtezőjének döntőjében legyőzte a ranglistán valaha 21. brazil Thomaz Belluccit, és főtáblára jutott. A zombori az 1. fordulóban a német Jan-Lennard Struff-fal mérkőzik, aki esélyesnek számít.

Ugyanott Dušan Lajović már túl van az első akadályon, hisz tegnap két játszmában aratott könnyű győzelmet a holland Kenny de Schepper fölött. Lajović ellenfele a 2. fordulóban Båstad múlt heti elődöntőse, az argentin Carlos Berlocq lesz. Sikerrel rajtolt az isztambuli női tornán Bojana Jovanovski is, bár csak nehéz, három játszmában kivívott győzelmet ünnepelt a belga Alison van Uytvanck ellen. Bojana, aki a torna 7. kiemeltje, a döntő játszmában 2:4-ről fordította meg a meccset, a következő körben pedig a SchiavoneJakšić mérkőzés továbbjutójával találkozik.

Czink Melinda nem jutott táblára Isztambulban, hisz a döntőben az ismeretlen orosz Elizaveta Kulicskovától kapott ki.

BÅSTAD. – A férfitorna döntőjében: Cuevas–Sousa 6:2, 6:1.

NEWPORT. – A férfitorna negyeddöntőjében: Hewitt–Karlović 6:3, 6:7, 7:6.

STUTTGART. – A férfitorna 2. fordulójában: Bautista–Rosol 6:3, 4:6, 6:2.

BUKAREST. – A női torna 2. fordulójában: Halep–Vinci 6:1, 6:3.

HAMBURG. – A férfitorna selejtezőjének döntőjében: Krajinović–Bellucci 6:3, 6:2. 1. forduló: Lajović–De Schepper 6:3, 6:2, Paire–Golubev 1:6, 6:1, 7:6, Andujar–Delić 6:4, 6:2, Thiem–Veselý 7:5, 6:0, Elias–Montanes 6:4, 6:3, Kukuskin–Ilhan 6:2, 6:2, Gimeno–Gabasvili 6:2, 6:3.

ISZTAMBUL. – A női torna selejtezőjének 1. fordulójában: Czink–Morita 6:7, 6:3, 6:1, 2. forduló: Kulicskova–Czink 6:1, 6:1. 1. forduló: Jovanovski–Van Uytvanck 1:6, 6:4, 7:5.

PHUKET. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Erić–Tanaka 6:3, 6:4.