2024. szeptember 11., szerda

Györe az elődöntőben

Györe Lászlónak ismét nehéz meccse volt a belgrádi futures tornán. A 19 éves zentai játékos csak három játszmában győzte le a macedón Tomiszlav Jotovszkit, és ma a döntőért újra a volt Jugoszlávia területéről kap ellenfelet a 22 éves és a ranglistán 852. horvát Matej Šabanov személyében. Jotovszki ellen Györének nem ment az adogatás, a kezdőütést négyszer is elveszítette, viszont riválisáét hatszor nyerte el, s így hat pontot nyerve bejutott a 10 ezer dolláros összdíjazású torna elődöntőjébe.

Az olasz Recanatiben Ilija Bozoljac negyeddöntős lett, hisz meglehetősen könnyen győzte le a fiatal brit Kyle Edmundot. Bozoljac az este a spanyol Daniel Muñozzal játszott.

A futures tornákon kiesett két szerbiai teniszező. Az elképzelhető volt, hogy a spanyol Saez Belgrádban felülmúlja Marko Tepavacot, az viszont nagy meglepetés, hogy a kínai Sencsenben a ranglistán 1961. kínai Cao két sima játszmában legyőzte Nikola Milojevićet.

A hét nagy felfedezettje a 17 éves német Alexander Zverev, az ismert Misha öccse, aki Hamburgban első ATP-tornáján játszik, s nagy meccsek sorozata révén tegnap már bejutott az elődöntőbe. Zverev, akinek pazar pályafutást jósolnak, Hamburgban zsinórban a holland Haasét, az orosz Juzsnyijt, a kolumbiai Giraldót és a német Kamkét győzte le, ma pedig a FerrerAndujar mérkőzés győztesével vívhat meg.

HAMBURG. – A férfitorna nyolcaddöntőjében: Zverev–Giraldo 6:4, 7:6, Kamke–Dolgopolov 7:5, 2:6, 7:5, Ferrer–Seppi 6:3, 3:6, 6:3, Andujar–Brown 6:1, 6:2, Kohlschreiber–Simon 7:5, 6:3, Rosol–Robredo 7:5, 7:6, negyeddöntő: Zverev–Kamke 0:6, 7:5, 6:3.

BOGOTÁ. – A férfitorna 2. fordulójában: Vang–Ward 6:3, 6:1, Karlović–Sela 7:6, 7:6, Gasquet–Groth 7:6, 7:6, Estrella–Polansky 6:4, 6:1.

ISZTAMBUL. – A női torna 2. fordulójában: Konjuh–Doj 6:4, 6:7, 6:4, Nara–Szinyakova 7:6, 6:7, 6:2, Vinci–Dulgheru 6:4 – feladás, Ka. Plíšková–Peer 6:2, 7:5.

BÅSTAD. – A női torna 2. fordulójában: Barthel–Dabrowska 6:4, 3:6, 6:4, Kanepi–Hogenkamp 6:3, 6:1, Soler–Görges 4:6, 6:1, 6:3, negyeddöntő: Soler–Panova 6:3, 6:2, Scheepers–Arruabarrena 6:2, 4:6, 6:3, Barthel–Kanepi 6:2, 7:6.

RECANATI. – A challenger 2. fordulójában: Bozoljac–Edmund 6:3, 6:3.

BELGRÁD. – A futures negyeddöntőjében: Györe–Jotovski 6:4, 4:6, 6:2, Saez–Tepavac 5:7, 6:2, 6:1.

SENCSEN. – A futures negyeddöntőjében: Cao–Milojević 6:4, 6:0.