2024. szeptember 10., kedd
TENISZ

A döntőben: Đoković-Raonić

A világelső szerb Novak Đoković és a kanadai színekben versenyző Miloš Raonić jutott be a Párizsban zajló 2,89 millió euró összdíjazású keménypályás férfi tenisztorna vasárnapi döntőjébe, miután az előbbi két sima játszmában, mindössze 61 percnyi játék után 6:2, 6:3 arányban legyőzte a japán Kej Nisikorit, Raonić pedig három játszmában, 6:3, 3:6, 7:5-re nyert a cseh Tomáš Berdych ellen.

Đoković és Raonić eddig háromszor játszottak egymás ellen, s valamennyi mérkőzés a szerb teniszező győzelmével ért véget. Az idén a római versenyen és a Roland Garros negyeddöntőjében találkoztak, ahol Đoković három játszmában nyert (7:5, 7:6, 6:4).

Nisikori veresége ellenére indulási jogot szerzett a november 9. és 16. közötti londoni ATP-vb-n, ő az első ázsiai játékos, aki ilyen bravúrra volt képes. Mellette Đoković, a svájci Roger Federer és Stanislas Wawrinka, a horvát Marin Čilić, Berdych, Raonić és a brit Andy Murray lesz ott az ATP-vb-n.