2024. szeptember 10., kedd
TENISZ

Györe legyőzte a világranglista 84. helyezettjét

A zentai Györe László bejutott a dubaji torna selejtezőjének második fordulójába, miután szombaton 2:6, 6:4, 6:4-re nyert az osztrák Jürgen Melzer ellen. Györe eredménye azért is jelentős, mert a 33 éves Melzer volt a selejtezőtorna első számú kiemeltje: az osztrák teniszező a világranglista 84. helyén áll, míg a zentai játékos pedig a 256. helyen áll. Györe a győzelemért 10 pontot gyűjtött, s amennyiben a következő fordulóban legyőzi a 20 éves, francia Lucas Pouillet-t, a világranglista 109. helyezettjét, úgy még húsz ponttal növelheti világranglistás pontjainak számát, s nem mellékesen a dubaji torna főtábláján is helyet kap. Melzer ellen Györe a 10 break-labdából 6-ot használt ki, míg ellenfele a hét alkalomból csak háromszor tudott breakelni. Arról, hogy mennyire kiegyenlített volt a Györe győzelmével véget ért találkozó, hűen tanúskodik az az adat is, mely szerint a 174 pontból mindketten 87-87-et nyertek meg.

Györe Dubajban párosban is pályára lép majd: a zentai teniszező társa a világranglista első helyén álló Novak Đoković lesz, akivel Györe együtt edzett az elmúlt napokban. A Đoković-Györe kettősnek nem lesz könnyű dolga a hétfői rajton, mivel a negyedik kiemelt, indiai Rohan Bopanna és a kanadai Daniel Nestor alkotta páros ellen kell kiharcolniuk a továbbjutást.