2024. július 16., kedd

Termelhető-e több energia a befektetettnél?

Érdekes újítások, találmányok

Vajon az inga segítségével mozgatták az egyiptomiak a piramisok építéséhez a kőtömböket? – Veljko Milković, újvidéki feltaláló, akadémikus szerint ez lehetséges

Az inga egy különleges tárgy. A tudósok többféle mérésre használták és használják már évszázadok, évezredek óta. Veljko Milković, újvidéki feltaláló szerint azonban az inga használatával még soha sem bizonyítottak mechanikus mozgásokat. A feltaláló azt is állítja, hogy az ingával a mozgásához szükséges energiánál nagyobb energia fejleszthető.

Lakásában, egy alkalmi ingával szemlélteti elméletét.

(Dávid Csilla felvétele)

– Az ingát állványra függesztettem. Ha az inga és az állvány közé egy tárgyat, mondjuk egy darab fát helyezek, és meglengetem az ingát, az a fának ütközve megáll, és az állvány sem mozdul el, vagy csak egy kicsit. Ha azt akarom, hogy nagyon elmozduljon, akkor, nagy erőt kell befektetnem. Ha ugyanezt a fakockát az állvány mögé helyezem, akkor az inga ereje sokkal távolabbra mozdítja. De akár egy nehéz követ is. És ami a legfontosabb az, hogy ebben az esetben sokkal kisebb erőt kell kifejteni, mint az előzőben. Sőt, az itt kifejtett erő, a többszörösére nő, ugyanis ha a követ inga nélkül próbálnánk elmozdítani, sokkal nagyobb erőt kellene kifejtenünk, mint az ingával.

A tudomány a végletekig konzervatív abban, hogy a befektetett energiánál nem kaphatunk több energiát, sőt annyi energiát sem kaphatunk, amennyit befektettünk, mert annak egy része elvész. Veljko Milkovićnak erről a következő a véleménye:

– Valóban konzervatív, holott hatalmas agyak, mint például Leonardo da Vinci, de újabb kori tudósok is megpróbálták, megpróbálják e konzervatizmust feltörni. Sokan próbálkoztak például a perpetuum mobile, az örökmozgó elkészítésével. A tudomány ezt nem tudja elfogadni. Nem tudja elfogadni, hogy vannak olyan mechanikus, és manapság már nemcsak mechanikus megoldások, amelyek a befektetett energiánál több energiát tudnak előállítani. Például a már említett inga, amely villanyáram fejlesztésére használható. Az Egyesült Államokban készül is egy óriási inga, amely ezt a célt szolgálja majd, bizonyítva, hogy a befektetett energiánál több energiát lehet előállítani. Az inga áramot fejleszt, hasonló módon, ahogy annak idején az egyiptomiak a kőtömböket szállíthatták, és az áramnak egy kis hányadát kell visszairányítani az inga mozgásához, a többi pedig másra használható. Ez azt jelenti, hogy a befektetettnél több energiát tudtunk nyerni. De ez minden fizikai elméletnek ellentmond! És ha a tudósok ezt hallják, akkor hatalmas pénzeket, rengeteg időt, munkát, energiát pazarolnak az ellenkező bebizonyítására. Nemrég néztem a televízióban egy tudományos műsort, amelyben elmondták, hogy mégis lehet teljes mértékben visszakapni a befektetett energiát, de csak az anyag és az antianyag ütközésével. Ahhoz azonban, hogy antianyagot kapjunk, egy teljes kontinenst kell eladni. Ennyibe kerül az előállítása. Biztos vagyok abban, hogy az egyre növekvő energetikai válság azokat a technológiákat, azokat az újításokat is színre hozza, amelyeket eddig a nagy tudósok közreműködésével a nagyvilág elől lepleztek a világot mozgató pénzes emberek.