2025. január 22., szerda

Megkezdődött a Malomfesztivál

Csütörtök délutánra teljesen benépesült Orom

A szerdai nulladik nap már megalapozta a Malomfesztivál hangulatát Oromon, ám csütörtök délutánra már teljesen benépesült a malom környéke, sőt a faluban is felpezsdült az élet. A jubileumi, tizedik Malomfesztivál programja nagyon tartalmas és gazdag, szinte reggeltől estig bárki találhat kedvére való elfoglaltságot a rendezvény területén. Sőt nem csak ott, hiszen a fesztiválozókat a faluban is várják, a tájháznál, illetve a helybeliek a művelődési egyesületben zajló programokon is részt vehetnek, nem mellékesen pedig a fesztiválra is ingyenesen látogathatnak ki. A medence területén is szól a zene, és a vízben is sokan lazítanak, valamint továbbhaladva a fesztivál területére, a sátortábor is kialakult. Amerre a szem ellát, fiatalok sétálgatnak, üldögélnek, akiket tábla emlékeztet, hogy a környezettudatos fesztiválon nem szemetelünk, sőt az is ki van írva: „Mindenkinek köszönnyé!” És tényleg, ez egy olyan buli, ahol mindenki mindenkinek köszön, és senki nem botránkozik meg senki öltözködésén vagy hajviseletén.

Ónya Oláh Dóri, a szervezők egyike elmondta a helyszínen, hogy szerdán olyan zenekarok léptek fel náluk, amelyek barátiak, így még több formában kötődnek a fesztiválhoz. 

– Hajnalig három zenekar lépett fel, és ezzel már meg is indítottuk a fesztivált. A nap mindenkit korán kelt, így a fesztiválozók már reggel bekapcsolódtak a fesztiváléletbe. Sokan vannak most is. Már nemcsak délutáni és esti programjaink vannak, hanem akár meditáció, dobkör vagy jóga, amivel a napra hangolódunk, ezeket a programokat az emberek kezdik felfedezni, illetve a medence is az egyik slágerstage-ünk. A NoChillen pedig reggelig folytathatják a bulit. Az emberek nem csak a sörpadoknál ülnek, a kézművessátraink is tele vannak már délután, és keresik a bazárunkat, ami most még bőségesebb, mint eddig – mondta az egyik szervező.
 

A medencében is lehet lazítani Oromon, az is a fesztivál szerves része (Fotó: Molnár Edvárd)

A medencében is lehet lazítani Oromon, az is a fesztivál szerves része (Fotó: Molnár Edvárd)

Csütörtökön a délutáni programokból sem volt hiány. Több helyszínen zajlottak az események. Az Etnocampban Lakner Edit Hetvenéves az Újvidéki Rádió hangjátékműsora című könyvének bemutatóján vehettek részt az érdeklődők. A Chill Stage-en Sóczó Viktóriával hennafestés folyt, majd később hair wrap, azaz hajfonál is szerepelt a programban, utána pedig Tripolszky Kata hennafestése és személyre szabott illóolaj-tanácsadása is nagy érdeklődést váltott ki. A workshop és az önismereti alkotóműhely a délutáni órákban vonzotta a fesztiválozókat.

Nem csak a malom környékén folytak a programok, hanem a faluban is, ahol a helyieket is bekapcsolták a rendezvények sorozatába. Szabó Regina vizsgaelőadását, az Egyasszonyt nézhették meg az érdeklődők. A nappali sátorban a Száguldó Sztorik fesztiválújság készítésébe bárki bekapcsolódhatott.

A Séparée helyszínen mindennap Szilágyi Dávid, Nagy Kornélia, Szalma Zsóka, Újházi Adrienn és Marija Kozomora kiállítása tekinthető meg. Délután mélyÜLŐ elnevezéssel lelki egyensúlyt támogató egyéni segítő beszélgetésekre került sor mentálhigiénés szakemberekkel. A szabadtéri programok között szerepelt a csendes pihenő a Tájház udvarán, illetve jóga Bakos Petrával. 

A zenei kínálat pedig kiapadhatatlan. Csütörtökön is öt helyszín közül lehetett válogatni. A Bitang Stage-en fellépett a Sin Seekas, a TooT Ensemble, az Artan Lili, az Analog Balaton. Az Akácosban Timid Kooky, Qiyan, Ék, a Siketfajd, a Kanalizacija, az Omni Selassi és a Blistok. Az Etno Stage-en Todorrica és a Pendergő. A NoChillen pedig Pierre, Bellegance & Fraser, a TRAILA, a Papachek, a Repcsi b2b Zollah és a Dopemode. A Bazen Stage-en Jovanaa Renes b2b MOISES, DJ/MC Killo Killo, Martinees Selecta, Victoria b2b Sestak Árpi, Meltin b2b Paebo és a Stupi b2b Znaš Vanju.

Pénteken is már reggeltől érdemes kilátogatni Oromra, ahol a Malomfesztiválon a legjobb a nyár!

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Már délután sokan voltak a Malomfesztiválon (Fotó: Molnár Edvárd)