A szenttamási Svetozar Miletić Gimnázium és Szakközépiskola február 22-én ünnepelte fennállásának 63. évfordulóját.

A fodrász szak tanulói divatbemutatót tartottak (Paraczky László felvétele)
Az ünnepségen, amelyet a Zsebszínházban tartottak meg, a község egyetlen középiskolája diákjainak tehetségét és eredményeit ünnepelték.
A tanulók és a tanárok közös műsora előtt a vendégeket és a szülőket Jasmina Crveni, az iskola igazgatója köszöntötte, aki előkészített szöveg nélkül elmondta azt, amit gondolt és érzett. Kiemelte, folyamatosan dolgoztak a tanulás és tanítás népszerűsítésén, a többéves, odaadó munka után a gimnázium újra elfoglalta az őt megillető helyet. − Teljesen őszinte leszek: amikor először álltam itt, nem volt könnyű, mert tudtam, hogy nagyon sok és nehéz feladat vár ránk. A gimnáziumban akkor hat tagozaton 85 diák tanult. Most, négy évvel később 10 tagozatunk és 169 tanulónk van. A nagy változás mindannyiunk, a gimnázium dolgozói, az önkormányzat, a szülők és természetesen a diákok érdeme. Ezúttal szeretném megköszönni mindenkinek azt, hogy kiálltak mellettünk, és hogy a népszerűsítést követően a közös erőfeszítésnek meglett az eredménye – mondta a gimnázium igazgatója.

Bemutatkoztak a legtehetségesebb diákok (Paraczky László felvétele)
Miután bemutatták a gimnázium legsikeresebb diákjait, ismertető hangzott el az oktatás, a művészet és a sport területén elért eredményekről.
Az ünnepi műsor folytatásában a közönség az iskola rockzenekarának fellépését élvezte, ezt a csapatot diákok és tanáraik alkotják. Biljana Jacić és Veljko Golub tanulók, valamint tanáraik három zeneszámot adtak elő.
Az együttes fellépését követően először az iskola tehetséges festői, a fiatal költők, az újságírói szakkör, végül pedig a legjobb sportolók mutatkoztak be. A fodrászati szakra járó diákok divatbemutatóját ugyancsak hosszan tartó taps jutalmazta.
Az ünnepség végén átadták a jutalmakat és elismeréseket az iskola legjobb diákjainak, a jubiláló tanároknak és személyzetnek.

Nyitókép: A fiatal költők saját verseiket olvasták fel (Paraczky László felvétele)