A szeptember 14-én tartott szenttamási templombúcsú jó alkalom volt arra, hogy a község vezetői újra találkozzanak a két magyarországi testvérváros, Orosháza és Jánoshalma képviselőivel.
A délelőtt tartott ünnepi szentmisén rész vett Dávid Zoltán, Orosháza polgármestere, valamint Gyapjasné Béres Enikő bizottsági tag. A mise végén Orosháza polgármestere elismerésben részesítette a szenttamási Ifjú Zoltán nyugalmazott tanárt, aki Szenttamás oktatási és kulturális tanácsosaként nyolc éven keresztül sokat tett a testvérvárosi kapcsolat ápolása érdekében.
Radivoj Debeljački, Szenttamás polgármestere szerint a templombúcsú egy újabb lehetőség volt arra, hogy a két testvérváros, Orosháza és Szenttamás vezetősége ismét találkozzon egymással.
− Örömmel mondhatom, hogy magyarországi barátaink újra meglátogattak bennünket, és hogy az ennyi év után kialakult barátság csak tovább erősödik. Nagyön örülök ennek, hiszen így a mi községünk is hozzájárul a két ország, Szerbia és Magyarország közötti kapcsolatok további erősítéséhez. Bízok abban, hogy az eddig kialakult kapcsolatok folytatódnak és függetlenül attól, hogy ki vezeti az önkormányzatot, tovább fejlődnek. Ha más vallásúak is vagyunk, ugyanazt a kulturális identitást ápoljuk, és ugyanúgy támogatjuk a másiknak az ehhez való jogát – mondta Szenttamás polgármestere.
Orosháza polgármestere szerint felemelő érzés volt részt venni az ünnepi szentmisén.
− Nagyon sok olyan ismerőssel találkoztunk Szenttamáson, akik a régebbi kapcsolatok révén segítették az együttműködést, és azon dolgoztak, hogy Szenttamás és Orosháza jól tudjon együtt prosperálni és működni, és hogy minél több szálon kapcsolódjon egymáshoz. Azon dolgozom, és arra törekszem, hogy ez az együttműködés tovább fejlődhessen, és hogy továbbra is olyan kapcsolatok tudjanak kialakulni, amelyek erősítik ezt az együttműködést – fogalmazott Dávid Zoltán.
Jánoshalma polgármestere, Czeller Zoltán elmondta, Szenttamáson kívül még Topolyával és Temerinnel van testvérvárosi szerződésük, a szenttamási ünnepségre érkezett meghívó pedig egyúttal lehetőség a 20 évvel ezelőtt aláírt testvérvárosi szerződés felújítására is.
− Mindhárom településsel gyümölcsöző együttműködése van a város vezetésének, és szeretnénk, ha ez a jövőben is így lenne. Amellett, hogy az ünnepeinket együtt üljük meg, ellátogatunk egymáshoz, a pályázatokon fejlesztési elképzeléseinket is egyeztetve kell dolgoznunk, mert ez mind Szenttamás, mind Jánoshalma számára előnyös lehet. Az EU-s forrásokból nemcsak infrastrukturális fejlesztések valósíthatók meg, hanem a közösségeink is épülhetnek – mutatott rá Jánoshalma polgármestere.