A kishegyesi Kecsketenyésztők Községi Egyesülete a közelmúltban tartotta éves közgyűlését. Talpai András, az egyesület elnöke arról számolt be lapunknak, hogy napirenden szerepelt a tavalyi év pénzügyi beszámolója és a tevékenységek ismertetése, valamint az idei elképzelések, tervek. Az ülésre az egyesület tagsága mellett meghívták az önkormányzat vezetőségét és más szervezetek képviselőit is.
– Tevékenységeink egy részét a különböző rendezvényeken való részvétel teszi ki, ahol termékeinket mutatjuk be. Az idei első ilyen rendezvény Szabadkán lesz, áprilisban. Ezt a májusban a magyarországi Kelebián zajló spárga- és kacsanapok követik, majd az újvidéki Nemzetközi Mezőgazdasági Vásár, amelyre a bácsfeketehegyi Gazdakörrel közösen szoktunk ellátogatni. Júniusban a szabadkai gazdasági vásáron veszünk részt, majd ismét Kelebiára látogatunk, ahol a Kárpát Fesztiválon mutatkozunk be. Őszre részt veszünk a topolyai Topexpón, majd ellátogatunk Zaječarba, az ottani városnap alkalmából szervezett rendezvénysorozatra. Itt is visszatérő vendégnek számítunk. Novemberben tartják Belgrádban az Etno élelmiszer-kiállítást, ahol már több, mint 10 éve minden alkalommal megjelenünk. Az évet általában a gazdanapokon zárjuk Zentán – számolt be az elnök, majd azzal folytatta, hogy főzőversenyeken is részt vesznek, mint meghívott vendégek. Rendszeresen járnak Topolyára, Zentára és Szabadkára. Az idei évben a topolyai Kinga-tanyán kezdik a főzőversenyek sorát, egy disznótoros nap alkalmából. A főzőversenyeken való részvétel mellett a kishegyesi kecsketenyésztőknek saját hagyományos főzőversenyeik is vannak.
– Idén június végén tarjuk a szokásos főzőversenyünket, valamint részt veszünk az Anna-napok rendezvénysorozatban is. A legnagyobb rendezvényünk természetesen a júniusi főzőverseny, aminek a programját az idei évben szeretnénk még gazdagabbá tenni. Itt lesznek a szokásos programok, mint a céllövő verseny, a topolyai céllövő egyesület szervezésében, művelődési program, élő zene, gyermektartalmak, stb. – fogalmazott Talpai, majd arról is szólt, hogy az említett tevékenységek mellett tanulmányutakon is részt szoktak venni a Vajdasági Agráregyesületek Szövetségének szervezésében.
Talpai végezetül arról is beszámolt, hogy az egyesület elsősorban támogatásokból, pályázati forrásokból valósítja meg tevékenységeit. Rendszeres támogatójuk a tartományi mezőgazdasági titkárság, a Vajdasági Agráregyesületek Szövetsége, Kishegyes község önkormányzata és a kishegyesi helyi közösség.