2025. január 22., szerda

Erőteljes vállalkozók, erős közösség

Kilenc díj kiosztásával zárult a Vajdasági Mentorprogram negyedik évada

A cikkhez képgaléria tartozik.

Díjkiosztó gálával zárult a Prosperitati Alapítvány, a magyar Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága és a Vajdasági Magyar Vállalkozók Egyesülete együttműködésének eredményeképpen megszervezett Vajdasági Mentorprogram negyedik évada, amelyben az elmondottak értelmében 32 mentor és 44 mentorált vett részt. A palicsi Zvonko Bogdan Borászatban megtartott alkalmi rendezvényen Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának államtitkára, dr. Pásztor Bálint, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke és Juhász Bálint, Vajdaság Autonóm Tartomány Képviselőházának elnöke mondtak beszédet.

A gálaest keretében kilenc kategóriában osztottak ki díjat a mentorprogram tavaly májusban kezdődő negyedik évadának résztvevői között. A legkitartóbb mentornak megítélt díjat Sipos Árpád vehette át. A legelkötelezettebb páros díjat Nagy Zsolt és Godnics Szabolcs nyerte el. A leginspirálóbb mentor díjjal Koza Andort tüntették ki. Ezúttal a legjobb hangú mentor kategóriában is díjat osztottak, ezt Körmöci Károly vihette haza. Az ígéretes újgenerációs mentoráltak díjat Újhelyi Igor és Gligor Juhász Bernadett nyerte el. Bata Károly tevékenységét a leggyakorlatiasabb mentor díjjal tüntették ki. A legnyitottabb mentoráltnak Turzai Tihomir bizonyult. A legösszetartóbb csapat díjat Pásztor Noémi, Dani Zsuzsanna és Kaziczki Krisztián nyerte el. A legfogékonyabb csapat egy innovatív gondolatra díjjal Kelemen Kornéliát, Budemac Harit, Méhészkei Kiss Nimródot, Dupák Evelint és Neustadter Józsefet tüntették ki.  

 

Molnár Edvárd felvétele

Molnár Edvárd felvétele

A rendezvény kezdetén egyperces néma csenddel adóztak a mentorprogram harmadik évadának befejezte óta elhunyt Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség néhai elnöke, Potápi Árpád János, a Nemzetpolitikai Államtitkárság volt vezetője és dr. Somogyi Sándor, a Prosperitati Alapítvány alapító tagja emlékének.

A szónokok sorát Juhász Bálint nyitotta. Arról beszélt, hogy büszkeség járja át a szívét, mert összefogás révén kicsi, valamivel nagyobb, valamint egész nagy vállalkozóknak, együtt a Prosperitati Alapítvány, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának és a VMSZ csapatával valami nagyot sikerült alkotniuk. Elégedetten nyugtázta, hogy sikerült átlendülniük a kezdeti nehézségeken és mostanra önszerveződő folyamattá nőtte ki magát a mentorprogram. Büszkeségre ad okot, hogy a vállalkozóknak sikerült közösségé kovácsolódniuk, továbbá megértették, hogy egymás nélkül sokkal nehezebben boldogulnának, mint együtt, emelte ki. „Sikerült vállalkozói közösséget építenünk, tovább építjük ezt a közösséget” – nyomatékosította Juhász Bálint.

 

Juhász Bálint (Fotó: Molnár Edvárd felvétele)

Juhász Bálint (Fotó: Molnár Edvárd felvétele)

Nacsa Lőrinc beszédében emlékeztetett, hogy számos másik kezdeményezéshez hasonlóan a mentorprogram is Vajdaságból indult, majd később Kárpát–medence szerte meghonosodott. A mentorprogram azért kiemelkedő, mert mindenki számára előnyös, hangsúlyozta. Rámutatott, nyernek vele a vajdasági magyar vállalkozók, továbbá a vajdasági magyar közösség, de az egész magyar nemzet is, nem utolsósorban pedig a többségi társadalom is. A nemzeti megmaradás egyik tartópillére az erős magyar vállalkozói közösség, emelte ki Nacsa Lőrinc. Hozzátette, a mentorprogramnak és Kárpát–medencei találkozóinak köszönhetően a csatlakozó vállalkozók foglalkoztatási és gazdasági súlya a térségben igenis számottevő. Az aktuális kutatások szerint a vállalkozásoknak összesen 43 országban vannak üzleti kapcsolataik és magyarországi cégekkel több, mint kétharmaduk ápol valamilyen kapcsolatot, nyomatékosította Nacsa Lőrinc.

Nacsa Lőrinc (Fotó: Molnár Edvárd felvétele)

Nacsa Lőrinc (Fotó: Molnár Edvárd felvétele)

A mentorgála az önzetlenség, a kollegialitás és a bajtársiasság ünnepe, nyitotta beszédét Pásztor Bálint. Rámutatott, a vállalkozóknak sikerült bizonyítaniuk, hogy nem felelnek meg a valóságnak az előítéletek, miszerint kizárólag a profitmaximalizálásra összpontosítanak. Szavai szerint a vállalkozóknak sikerült bizonyítaniuk, hogy közösségileg elkötelezettek és ennek szellemében készek segíteni a „kicsiknek” és a tapasztalatlanoknak. Ezáltal erősödött és gyarapodott a vállalkozói közösség, emelte ki. Pásztor Bálint rámutatott, a nemzetpolitika egyik legsikeresebb eleme a gazdaságfejlesztés, azon belül pedig a mentorprogram.

Dr. Pásztor Bálint (Fotó: Molnár Edvárd felvétele)

Dr. Pásztor Bálint (Fotó: Molnár Edvárd felvétele)

A rendezvényen a kiemelt vendégek között mások mellett Csallóközi Esztert, Magyarország Szabadkai Főkonzulátusának főkonzulját, Fremond Árpádot, a Magyar Nemzeti Tanács elnökét, Hajnal Virágot, a Nemzetpolitikai Stratégiai Tervező Főosztály vezetőjét, Nagy Zsoltot, a Külhoni Mentorprogram Kárpát–medencei kulcsmentorát, továbbá Palizs-Tóth Hajnalkát, az Economica Hungarica Alapítvány igazgatóját, Iván Tamást, a Szlovákiai Magyar Vállalkozók Szövetségének elnökét és Varga Milánt, a Pro Futura igazgatóját köszöntötték.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Dr. Pásztor Bálint, Nagy Zsolt és Godnics Szabolcs (Fotó: Molnár Edvárd felvétele)