2024. november 22., péntek

Környezetkímélő a kanizsai cserépgyár

Integrált engedély a Potisje-Tondach cserépgyárnak
Bimbó Mihály polgármester, Slobodan Puzović titkár és Jenei István vezérigazgató

Bimbó Mihály polgármester, Slobodan Puzović titkár és Jenei István vezérigazgató

A Tartományi Településrendezési, Építkezési és Környezetvédelmi Titkárság titkára, Slobodan Puzović tegnap Magyarkanizsa községbe látogatott, hogy személyesen adja át az első szerbiai integrált engedélyt a Potisje-Tondach cserépgyárnak, amely az elismerést környezetkímélő működésével érdemelte ki. Az ünnepélyes átadást a városházán tartották, ahol az önkormányzat képviselői közül dr. Bimbó Mihály polgármester, Huzsvár Ervin alpolgármester és Berec Sándor kommunális ügyekkel megbízott tanácstag köszöntötte a vendégeket. A polgármester gratulált az elismeréshez, egyben köszönetét fejezte ki, hogy a gyár kiemelten szem előtt tartja a polgárok tiszta és biztonságos környezethez való jogát.

Slobodan Puzović reményét fejezte ki, hogy a Potisje gyár példaként szolgál a többi cégnek is, és eleget tesznek azoknak a feltételeknek, amelyek az integrált engedély eléréséhez szükségesek.

Az elismerést Jenei István, a Potisje vezérigazgatója vette át a titkár úrtól.

– Nagy elégedettséggel tölt el bennünket, hogy átvehetjük ezt az okmányt. Többéves igyekezetünket tükrözi, hogy milyen fontos szerepet tulajdonítunk a profitszerzés mellett a környezetkímélő termelésnek is – mondta Jenei István. A konkrét beruházásokról, amelyek az elismerés feltételei voltak, Pajić Ilona termelésvezető számolt be.

– Ahhoz, hogy a Potisje megkapja ezt az egyesített engedélyt, elég sok beruházást kellett elvégeznünk. A legjobb műszaki megoldásokra kellett törekednünk, amelyeket Európában alkalmaznak, és szigorú előírásokhoz kötöttek. Ez körülbelül az elmúlt tíz év beruházási sorozatával valósult meg, és mintegy 50 millió euróba került. Ezenfelül a kérelem átadása után bizonyítanunk kellett, hogyan gazdálkodunk a természeti erőforrásokkal, mint például az agyaggal, valamint, hogy a hulladék anyagokat és a szennyvizet is újrahasznosítjuk. Ezenkívül tervet kellett bemutatnunk, hogy milyen időközönként végzünk kivizsgálást akkreditált laboratóriumokkal, ami a környezetkímélő működésünket illeti, s ezeket az eredményeket is közzé kell tennünk, hogy teljesen átlátható legyen a munkánk – mondta Pajić Ilona, aki arra kérdésre, hogy ez az elismerés előnyt jelent-e a piacon a számukra, elmondta, hogy hazai körökben nem valószínű, de az európai piacon mindenképp.

80 éves a Magyar Szó, Magyar Szó Online kiadás