2024. augusztus 11., vasárnap

A sport hétvégéje Magyarkanizsán

Szombaton futó- és úszófesztivál, vasárnap kajakregatta

A sport jegyében telt a hétvége Magyarkanizsán, ahol szombat reggel a 42. Futó- és Úszófesztivállal nyitották meg a rendezvények sorozatát. A nagy múltú, a köztudatban csak kanizsai maratonként élő eseményre a legkisebbektől a legidősebbekig mindenkit vártak, és résztvevők érkeztek is. Mellettük igencsak sok volt a szurkoló is, így Magyarkanizsa utcái délutána futókkal teltek meg, míg a Tisza-part egész nap akkora tömeget vonzott, amit nagyon jó volt látni. Reggel a gyerekek úsztak, majd a gyerektávok mellett a 200, az 570 és a 3000 méteres távon indulhattak a versenyzők. Az előzetes, online nevezés mellett voltak olyanok is, akik a helyszínen neveztek be, és körbenézve a résztvevőkön, azt is lehetett látni, hogy sok volt az idegen arc, akik más településekről érkeztek, de még olyanok is voltak, akik külföldről való hazatérésüket, nyári szabadságukat erre az időszakra időzítették, hogy részt tudjanak venni a maratonon.

Jenei Klementina felvétele

A futás is nagy érdeklődést váltott ki, és Magyarkanizsa egyes utcáin is áthaladtak a futók, akik a helyiek biztatásával szaladták végig a távokat.  Futásban 900, 1400 és 2600 méteres távokat lehetett megtenni, illetve a 10 kilométeres nagyfutamra is voltak vállalkozók. Egész nap zeneszó mellett, jó hangulatban telt a maraton, melynek az aquatlon is része volt, illetve délután még a kangoot is ki lehetett próbálni. A színes programok között mindenki találhatott kedvére valót, a szervezők így állították össze a programot, és valóban, a város és a Tisza-part élete felpezsdült a hétvégén. Kónya Róbert koordinátor elmondta, hogy az idő is kiváló volt, a Tisza vize is tiszta, így minden körülmény adott volt a sikeres rendezvény lebonyolításához, melyre mintegy ötszáz benevező és megannyi szurkoló érkezett.

Vasárnap pedig az 50. Kajagregattát és Kanyó Zoltán Emlékversenyt tartották a Testvériség Kajak Klub szervezésében.

Nyitókép: A dobogó szinte sohasem volt üres, annyi kategória és annyi versenyző volt Magyarkanizsán (Jenei Klementina felvétele)