2024. július 17., szerda

Bojkottált a többség

Elmaradt a nagybecskereki városi képviselő-testület rendkívüli ülése

Létszámhiány miatt nem tartották meg a nagybecskereki városi képviselő-testület tegnapra összehívott, rendkívüli ülését, amelynek egyetlen napirendi pontja a Štrbci óvoda támogatása körüli vita tisztázása lett volna. Mivel a 67-tagú helyi parlament ülésére csak 24 (ellenzéki) képviselő jelent meg, a haladók és a szocialisták köré tömörülő többség pedig távol maradt, így Radovan Bulajić (SZSZP) házelnök elnapolta az ülés megtartását. Ezt követően Ivan Bošnjak polgármester zárt ajtók mögött tárgyalt az ellenzék vezetőivel.

Mára újra összehívták a helyi parlamentet, amely valójában a múlt héten megszakított ülés folytatása lesz, s melynek egyik legfontosabb napirendi pontja a vízgyár építése körüli legújabb fejlemények megvitatása lesz.

A tegnapi ülést a Vajdasági Szociáldemokrata Liga és a Demokrata Párt képviselőinek a kezdeményezésére hívták össze, mivel szerintük törvénysértés történt a Štrbci nevű koszovói település óvodájának építéséről szóló támogató szerződés aláírásakor. Azért, mert azt Oliver Mitrović, a Szerb Haladó Párt nagybecskereki képviselői csoportjának vezetője írta alá, pedig Ivan Bošnjak, Nagybecskerek polgármestere is tagja volt a Koszovóban járt küldöttségnek.

Goran Kaurić (DP) az elhalasztott ülés után kijelentette, hogy pártjának nincs kifogása mások megsegítése ellen, de a szerződés aláírásával törvénysértés történt, hiszen a város költségvetésével nem rendelkezhet egyetlen párt frakcióvezetője sem. A hatalmi többség azonban szerinte képtelen szembe nézni a tényekkel, ehelyett jobbnak látta, ha nem jelenik meg az ülésen.

Aleksandar Marton (VSZL) szerint segíteni kell másokon, de ha az itteni óvodák sincsenek megfelelő állapotban, akkor indokolatlan a nagybecskerekiek pénzének ily módon való átutalása.

Saša Santovac (SZRP) pártjának álláspontját tolmácsolva elmondta, hogy a támogatást nem ellenzik, de a törvényt tiszteletben kell tartani. Ellenkező esetben holnap majd valamelyik másik képviselő írhat alá hasonló szerződést. Szerinte, ha valakinek igaza van, akkor az nem zárkózik el annak megvédésétől, mint ahogy azt a hatalmi többség tette.

A haladók szerint viszont a szerződés protokolláris aláírásáról van szó, és a konkrét pénzügyi támogatásról majd később dönt a helyi parlament.