Az SZHP értékelése szerint a köztársasági választások után a nagybecskereki hatalmi tömörülés stabil, és nem látják szükségét a változásoknak. Mint ahogy Nenad Karapandža, a párt városi végrehajtó bizottságának elnöke mondja, a város fejlődésének a feltételei adottak, ezért nincs ok az új irányvételre. Szerinte Saša Santovacnak, az SZRP volt nagybecskereki vezetőjének a haladókhoz való átlépésére számítani lehetett. Ugyanakkor cáfolta a szóbeszédet, amely szerint az eddigi radikális politikus lesz a Béga menti város következő polgármestere.
Az SZSZP elégedett a választásokon elért második helyével. Željko Malušić, a szocialisták városi bizottságának elnöke szerint a politikában sok mindent nem tudni előre, de szerinte sem várhatók változások a helyi hatalom összetételében. Akkor sem, ha a koalíciós partnereknek nincs azonos véleményük minden kérdésben.
A VSZL városi bizottsága ugyancsak azt állítja, hogy ők lettek a másodikak, megelőzve a szocialistákat és a demokratákat. Vladimir Tešić, a VSZL városi bizottságának elnöke szerint elsősorban a ligásoknak köszönve jutott be a köztársasági parlamentbe a Boris Tadić nevével fémjelzett koalíció. Ugyanakkor kihangsúlyozta, hogy a helyi hatalom megváltoztatása ebben a pillanatban nem a legfontosabb célkitűzésük. Azonban a későbbiek folyamán nyilván erre is szükség lesz. A ligások a soron következő helyhatósági választásokon a második, esetleg a harmadik helyre számítanak, és készek lesznek koalícióra lépni minden olyan párttal, amely elfogadja a VSZL programcéljait.
A demokraták annyiban elégedettek, hogy Nagybecskereken – a szavazatok nyolc százalékának megszerzésével – jobb eredményt értek el, mint országos szinten. Bratislav Tomić, a DP városi bizottságának elnöke szerint a köztársasági választások eredménye valószínűleg hatással lesz majd a tartományi politikai színtérre, ugyanakkor nem befolyásolja a helyi halom működését.